Jeżeli chcesz kochać świat, zbawiać go i karmić, to wspaniale. Lecz najpierw pokochaj i nakarm siebie. – Stuart Wilde

Zabiegi i pielęgnacja cery naczynkowej

Zabiegi i pielęgnacja cery naczynkowej

Cera naczynkowa jest bardzo wrażliwa i delikatna. Należy dbać o nią w szczególny sposób. Pielęgnacja cery naczynkowej rozpoczyna się w zaciszu własnego domu. Jest to przede wszystkim codzienna pielęgnacja oraz higiena skóry.

Domowa pielęgnacja

Do tego celu najlepiej wykorzystywać kosmetyki zawierające substancje takie jak: witamina K, witamina C, Witamina PP, skrzypu polnego, ekstrakt z miłorzębu japońskiego, wyciąg z arniki górskiej, krzem oraz kremy i balsamy zawierające w swoim składzie filtry UVA, UVB. Należy unikać maseczek oraz peelingów ziarnistych, kosmetyków, które w swoim składzie zawierają miętę pieprzową, alkohol, substancje drażniące i podrażniające skórę. picia gorących napoi, spożywania alkoholu, korzystania z solarium oraz promieni słonecznych, sytuacji, które nas stresują. Cera naczynkowa pielęgnacja to stosowanie kosmetyków, przeznaczonych do skóry wrażliwej. Warto dbać o nią codziennie, pielęgnując kosmetykami hipoalergicznymi i przebadanymi dermatologicznie, które nie będą podrażniały skóry. 

Jeżeli chcemy pozbyć się problemu z rozszerzonymi, popękanymi naczynkami krwionośnymi w skuteczny, bezpieczny i trwały sposób możemy skorzystać z oferty gabinetów estetycznych. Można tam wykonać zabiegi dla cery naczynkowej za pomocą różnych metod i sposobów. Warto umówić się wcześniej na rozmowę ze specjalistą, z tej dziedziny – np. pod adresem https://clinicacosmetologica.pl/darmowe-konsultacje/ znajdziesz darmowe konsultacje. Przedstawi nam możliwe zabiegi, ich skutki oraz rezultaty. Jest to doskonała szansa aby pozbyć się popękanych naczynek na skórze, bez konieczności ich maskowania.

Zabiegi laserowe

Cera naczynkowa zabiegi to przede wszystkim zastosowanie metody laserowej. Jest to najskuteczniejsza z metod, dająca zdumiewające rezultaty już po pierwszym przeprowadzonym zabiegu. Należy jednak pamiętać, że dla końcowego efektu, potrzebna jest seria takich zabiegów. Wszystko uzależnione jest od danego problemu oraz powierzchni na jakiej się znajduje. Istnieją dwie metody laserowe, za których pomocą możemy przeprowadzić zabieg zamykania naczynek.

Należą do nich:

  • Laser Harmony XL jest to skuteczna, bezpieczna metoda, która wykonywana jest za pomocą głowicy Dye VL. W tym przypadku wykorzystuje się światło o zasięgu 500 – 600 nm. Jest to metoda, która dociera do popękanych naczynek krwionośnych na różnych jej głębokościach. Światło lasera doskonale działa na oksyhemoglobinę i melaninę. Obkurcza popękane naczynka krwionośne, regeneruje je, nie podrażnia tkanek w jej obrębie. Działa tylko w miejscu problemu.
  • Laser Varilite jest również metodą laserową. W tym wypadku światło lasera dociera w głąb problemu nie podrażniając tkanek w obrębie zabiegu. Popękane naczynka krwionośne w tym przypadku pochłaniane są przez melaninę i oksyhemoglobinę. Jest to skuteczny i bezpieczny zabieg laserowy, dający dobre efekty. Usuwa naczynka o różnym zabarwieniu.

Inne zabiegi

Poza metodami laserowymi wyróżniamy także

  • Ultradźwięki jest to metoda, która polega na podaniu serum, a następnie stymuluje skórę za pomocą specjalnej głowicy wytwarzającej ultradźwięki. Dzięki tej metodzie naczynka są wzmocnione, obkurczone, produkują składniki aktywne.
  • Głowica Hot-Cold jest to zabieg, który działa na skórę raz zimnem, raz ciepłem, za pomocą specjalnej głowicy.
    Wzmacnia i obkurcza naczynka krwionośne. Skóra po zabiegu jest wzmocniona.

Jak wiec widać, zabiegi zamykające naczynka są niezwykle nowoczesną i skuteczną metodą na rozwiązanie twoich problemów.

Zabiegi i pielęgnacja cery naczynkowej
5 (100%) 42 vote[s]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *