Jeżeli chcesz kochać świat, zbawiać go i karmić, to wspaniale. Lecz najpierw pokochaj i nakarm siebie. – Stuart Wilde

Peeling dermatologiczny

Peeling dermatologiczny to nic innego jak celowe złuszczanie naskórka celem pozbycia się martwej tkanki skórnej i pobudzenia skóry do naturalnej regeneracji. To intensywny zabieg wykonywany w profesjonalnych gabinetach dermatologicznych bądź klinikach medycyny estetycznej. Jego działanie jest dużo mocniejsze aniżeli stosowanie środków kosmetycznych dostępnych w standardowych drogeriach.

Jak wykonuje się peeling dermatologiczny?

Zawsze przy wykorzystaniu tylko profesjonalnych preparatów, dobranych idealnie do rodzaju problemu klienta. Co więcej, głęboka eksfoliacja skóry, czyli jej intensywne złuszczanie musi wykonywać lekarz przy zastosowaniu odpowiedniej techniki. Odnowa komórkowa nastąpi w odpowiedni sposób tylko wtedy, gdy preparaty do peelingu zostaną dobrane właściwie.

Sam zabieg nie trwa długo, bo kilkanaście minut. W zależności od problemów skórnych i partii ciała lekarz w pierwszej kolejności nakłada na twarz odpowiednie kwasy o wysokim stężeniu. Ich zadaniem jest pobudzanie naskórka do złuszczania i produkcji nowych komórek skórnych. Ponadto pobudzana jest również produkcja kolagenu, dzięki któremu skóra pozostaje odpowiednio nawilżona, jest gładka i jędrna.

Efekty zabiegu są widoczne po kilkunastu dniach. W pierwszych dniach dochodzi do intensywnego złuszczania naskórka, skóra może być zaczerwieniona i wyglądać wręcz gorzej niż przed wizytą w gabinecie. Całkowita regeneracja skóry następuje po mniej więcej 14 dniach i to właśnie wtedy można ocenić efekty zabiegu.

W jakim celu wykonuje się peeling dermatologiczny?

Podstawowym efektem, dla jakiego stosowane są peelingi dermatologiczne jest poprawa wyglądu skóry. Zabiegi tego rodzaju z zakresu medycyny estetycznej redukują przebarwienia, niwelują zmarszczki, usuwają blizny potrądzikowe a także wyrównują koloryt skóry. Co więcej, skóra staje się nawilżona, wygładzona i lśniąca. Najlepsze efekty uzyskuje się po kilku zabiegach w odpowiednich odstępach czasu.

Kto może korzystać z peelingów dermatologicznych?

Każdy, kto chce zadbać o zdrowy wygląd skóry i poprawę jej jakości. To również zbawienny sposób na uzyskanie estetycznego wyglądu skóry dla osób, które borykają się z problemami skórnymi, na przykład bliznami czy przebarwieniami po trądziku czy pierwszymi zmarszczkami.

Kto nie może korzystać z peelingów dermatologicznych?

Ponieważ w celu intensywnego złuszczania naskórka stosuje się kwasy o dużym stężeniu pobudzających składników, z peelingów nie powinny korzystać kobiety ciężarne oraz te karmiące. Dermatolog odmówi wykonania zabiegu w przypadku infekcji skóry czy otwartej rany, aktywnej opryszczki, skłonności do alergii, do powstawania bliznowców, stanie po krioterapii czy farmakoterapii pochodnymi witaminy A. Osoby, które borykają się z trądzikiem powinny przed wykonaniem zabiegu zniwelować stany zapalne w obrębie partii ciała, która będzie poddawana peelingowi.

Peelingów dermatologicznych z wykorzystaniem kwasów nie można stosować w okresie letnim, przy dużym nasłonecznieniu. Przez miesiąc po zabiegu nie powinno się wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych UV, również tych w solarium. Artykuł powstał przy współpracy z Portalem dermatologiczny .pl

Peeling dermatologiczny
4.5 (90%) 10 vote[s]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *