Jeżeli chcesz kochać świat, zbawiać go i karmić, to wspaniale. Lecz najpierw pokochaj i nakarm siebie. – Stuart Wilde

Zamykanie naczyń krwionośnych – co należy pamiętać

Zamykanie pękniętych naczyń krwionośnych na dowolnej części ciała pozwala uzyskać estetyczny wygląd skóry. Należy jednak pamiętać, że w przypadku dużych zmian konieczne jest zastosowanie całej serii zabiegów, a i to może okazać się niedostateczne i rezultatem będzie jedynie zmniejszenie widoczności naczynia, a nie jego całkowite usunięcie.

W przypadku „pajączków” znajdujących się na nogach warto pamiętać, że samo wystąpienie tego typu zmian może być niepokojące. Często niewinnie wyglądające pęknięte naczynia krwionośne mogą być pierwszym objawem żylaków. Dlatego też w przypadku usuwania tego typu zmian należy przeprowadzić także badania, które wykluczą konieczność chirurgicznego usuwania naczynia. Dopiero wtedy można zastosować skleroterapię lub serię zabiegów laserem.

Skleroterapia

Skleroterapię najczęściej stosuje się właśnie do zamykania pękniętych naczyń na nogach. Polega ona na wstrzyknięciu specjalnego preparatu, który sprawi, że naczynie krwionośne zamknie się. Ta terapia nie wymaga działania chirurgicznego – naczynie powinno zostać wchłonięte i nie trzeba go już wyciągać. Jeśli „pajączek” nadal jest widoczny, lekarz może zdecydować o zastosowaniu laseroterapii.

Obecnie nie jest już tak istotne, czy pęknięte naczynia są duże, czy też niewielkie. Na każdy tego typu problem znaleźć można najbardziej odpowiednią metodę. Wystarczy jedynie udać się do profesjonalnego gabinetu. W przypadku małych „pajączków” i rumienia stosowany jest zwykle laser pulsacyjny VPL. W przypadku, gdy pęknięte naczynka są większe, stosuje się IPL. Takie zamykanie naczynek następuje poprzez fotokoagulację. Krew zostaje podgrzana, a ściany naczynia zostają wysuszone.

Zamykanie pajączków

W przypadku zamykania „pajączków” na twarzy możliwe jest także zastosowanie elektrokoagulacji. Polega ona na uszkodzeniu ścian naczynia poprzez przepuszczenie impulsów elektrycznych. Ta metoda również jest bezinwazyjna – „pajączek” powinien w pełni zaniknąć po pewnym czasie. Tak samo jednak jak w przypadku laseroterapii jeden zabieg nie wystarczy.

Sprawdź także: Modelowanie sylwetki.

Decydując się na zabieg zamykania naczynek należy mieć na uwadze, że nie wszyscy mogą się mu poddać. Nie należy ukrywać informacji o przyjmowanych lekach i ziołach w przypadku terapii laserem – niektóre z substancji zawartych nawet w suplementach diety mogą pod wpływem światła powodować występowanie przebarwień, trudnych lub niemożliwych do usunięcia. Przeciwwskazaniem do laseroterapii są również stany zapalne skóry – szczególnie ropne zmiany trądzikowe lub inne podrażnienia, które mogłyby spowodować powikłania i większą bolesność zabiegu.

Źródła:

http://www.e-hipokrates.com/baza-wiedzy/lekarze-pacjentom/zabiegi-kosmetyczne-polecane-dla-cery-naczyniowej.html

http://modaija.pl/jaki-krem-i-tonik-stosowac-do-cery-naczynkowej/

Zamykanie naczyń krwionośnych – co należy pamiętać
5 (100%) 1 vote[s]