Jeżeli chcesz kochać świat, zbawiać go i karmić, to wspaniale. Lecz najpierw pokochaj i nakarm siebie. – Stuart Wilde

Usuwanie tatuaży

Usuwanie tatuaży

Chociaż zdobienie ciała trwałym barwnikiem jest nieprzerwanie modne od wielu pokoleń to nie wszyscy chcą nosić tatuaż wykonany w wyniku określonych emocji. Zdarza się również, ze wzór tatuażu przestaje nam się podobać bądź sam malunek nie wygląda już estetycznie. Bardzo często tatuaż, który wykonujemy pod wpływem danego impulsu chcemy usunąć, kiedy tylko zmienimy poglądy czy styl. Zdarza się również, że decyzja o wykonaniu tatuażu na danej partii ciała również jest podejmowana zbyt pochopnie – dotyczy to głównie tych części, które najczęściej nie są osłaniane częściami garderoby.
W czasach, w których tatuaż nie musi być już pamiątką z wojska czy z więzienia, ale wykonują go powszechnie osoby należące do licznych subkultur, powstały również skuteczne metody na ich trwałe usuwanie. Innowacyjne techniki pozwoliły wynaleźć sposób, który jest odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie klientów. Dzisiaj tatuaż można usunąć w pełni bezpiecznie a co ważne, szybko i skutecznie.

Jak usuwać tatuaż nowoczesnymi metodami?

Mamy na myśli przede wszystkim laseroterapię. Minęły już dawno czasy, w których jedynym ratunkiem było zakrywanie malunku na ciele innym wzorem czy też wykonywanie przeszczepu skóry. Istniały również domowe sposoby, takie jak ścieranie naskórka czy wyżeranie barwnika specjalnym kwasem. Takie metody powodowały nie tylko szpecące blizny, ale były wręcz niebezpieczne dla osób, które z nich korzystały – istniało ryzyko pojawienia się stanów zapalnych i groźnych infekcji. Co więcej, część ciała potraktowana nieprofesjonalnymi sposobami wymagała długiej rekonwalescencji, by powrócić do dawnego stanu i możliwości dotychczasowej aktywności. Z laseroterapią jest zupełnie inaczej. To w pełni nieinwazyjny sposób, dzięki któremu już po kilku zabiegach barwnik znika bezpowrotnie z danej partii ciała. Laser typu Harmony XL Można stosować niemalże na każdej części ciała, usuwa zarówno barwnik czarny jak i kolorowy, z każdego rodzaju skóry. Najczęściej koniecznym staje się wykonanie serii zabiegów – wiązki światła przenikają w głąb skóry i powodują niszczenie barwnika aż do jego całkowitego zaniknięcia. Ilość zabiegów zależy od wielu czynników: rodzaju tatuażu, fototypu skóry, głębokości prowadzenia barwnika, rozmiaru wzoru. Zwykle zaleca się od 4 do 6 zabiegów, by tatuaż zniknął bezpowrotnie.

Czy usuwanie tatuaży jest dla wszystkich?

Tatuażu przy wykorzystaniu lasera nie może usuwać kobieta w ciąży ani karmiąca piersią. W metody tej nie mogą też korzystać pacjenci z rozrusznikiem serca ani cierpiący na choroby skóry, takie jak bielactwo bądź świerzb czy łuszczyca. Przeciwwskazaniem jest również stan zapalny skóry o charakterze wirusowym lub bakteryjnym a także tendencja do powstawania bliznowców. Skóra, na której będzie przeprowadzony zabieg nie może być opalona działaniem promieni słonecznych ani kosmetycznymi samoopalaczami.

Usuwanie tatuaży
5 (100%) 1 vote[s]