Jeżeli chcesz kochać świat, zbawiać go i karmić, to wspaniale. Lecz najpierw pokochaj i nakarm siebie. – Stuart Wilde

Problem z nadpotliwością.

Pocenie się jest naturalnym zjawiskiem, które pozwala nam uniknąć przegrzania organizmu. Niestety wielu z nas boryka się z jego mocnym nasileniem. Nadpotliwość bywa szczególnie uciążliwa i kłopotliwa w sytuacjach biznesowych, a stres który wywołują spocone ręce czy stopy dodatkowo potęguje nasilenie tych objawów. Jest jeszcze gorzej, jeśli naszej nadpotliwości towarzyszy ostry i nieprzyjemny zapach.

Przyczyna nadpotliwości

Przyczyny nadpotliwości nie należy szukać w jednym miejscu. Bardzo często jest to po prostu zjawisko uwarunkowane genetycznie. Nie pomagamy sobie także tłustą i bogatą w ostre przyprawy dietą oraz brakiem odpowiedniej higieny osobistej.

Większość osób, których dotyka ten problem nie udaje się z nim do lekarza, ale stara się go rozwiązać domowymi sposobami. Należy do nich na przykład stosowanie ziół, w szczególności szałwii. Często zaopatrujemy się też w środki dostępne w aptece bez recepty, takie jak choćby Perspi Block. Używamy także leczniczych antyperspirantów, do których należą Antidral oraz Eucerin.

Czy udać się do specjalisty?

Jeżeli powyższe metody zawodzą a problem się nasila, warto skorzystać z usług specjalistów. Bardzo skutecznym lekiem na nadpotliwość oraz wiążący się z nią nieprzyjemny zapach jest roztwór formaliny, który charakteryzuje się silnym działaniem przeciwgrzybiczym. Jest on sprzedawany wyłącznie na receptę, także konieczna jest wcześniejsza wizyta u lekarza. Roztworem smarujemy umyte stopy i dłonie, a efekty można zaobserwować już po pierwszym zastosowaniu. Dla trwałego rezultatu dobrze jest jednak co jakiś czas powtórzyć ten zabieg.

Leczenie nadpotliwości możemy także podjąć w specjalistycznych ośrodkach. Często stosowaną terapią jest terapia jonoforezą lub botoksem. W przypadku wyboru takiego rozwiązania trzeba się jednak liczyć ze znacznie większym kosztem, także jeśli problem nie występuje na ogromną skalę, warto skorzystać z wcześniej przedstawionych metod.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem medycznym MedicineMAG.

Problem z nadpotliwością.
5 (100%) 2 vote[s]