Jeżeli chcesz kochać świat, zbawiać go i karmić, to wspaniale. Lecz najpierw pokochaj i nakarm siebie. – Stuart Wilde

Mikrodermabrazja i jej rodzaje

Mikrodermabrazja jest zabiegiem, który polega na mechanicznym ścieraniu martwego naskórka. Głównymi wskazaniami do poddania się temu zabiegowi są takie mankamenty skóry jak: starzenie się, przebarwienia, nierówności, łojotok, rozstępy, blizny pourazowe i potrądzikowe, trądzik, piegi, zmarszczki, zrogowacenia. Oczywiście wszystko należy wcześniej skonsultować z lekarzem i dowiedzieć się dokładnie jak taki zabieg będzie wyglądał w wybranym przez nas miejscu.

W zależności od tego, z czym chcemy się uporać, taki też będzie dostosowany do naszych potrzeb rodzaj mikrodermabrazji, której są trzy rodzaje. Wyróżniamy:
– mikrodermabrazję diamentową, polegającą na łagodnym i mechanicznym usuwaniu martwej warstwy naskórka przy pomoc diamentowych głowic. Strumienie mikrokryształtków usuną górne warstwy naskórka, dzięki czemu w jego najgłębiej położonej warstwie będą tworzyć się nowe, pełnowartościowe komórki. Skóra staje się gładka, znikają wszelkie niechciane zrogowacenia i suchość. Z racji łagodnego przebiegu, zabieg ten polecany jest dla osób ze skórą delikatną, wrażliwą i skłonna do alergii;
– mikrodermabrazję korundową, która polega na usuwaniu naskórka przy pomocy mikronizowanych kryształków tlenku glinu. Takie dogłębne oczyszczenie skóry powoduje, że skóra jest rozjaśniona, bardziej elastyczna a wszelkie kosmetyki łatwiej się wchłaniają. Mikrodermabrazja korundowa jest przeciwwskazana dla osób ze skórą naczyniową;
– mikrodermabrazję tlenową (inaczej oxybrazję), której złuszczanie naskórka następuje dzięki połączeniu soli fizjologicznej z tlenem. Zabieg ten dokładnie dezynfekuje skórę, dzięki czemu różnorakie preparaty kosmetyczne są lepiej wchłaniane. Ten rodzaj mikrodermabrazji zalecany jest dla osób ze skórą wrażliwą, naczyniową oraz ze stanami zapalnymi.

Pamiętajmy, aby wybrać pewne i sprawdzone miejsce, gdzie poddamy się zabiegowi mikrodermabrazji. Wysokiej jakości sprzęt oraz doświadczenie osób ją wykonujących sprawią, że będziemy zadowoleni a znakomite efekty szybko dadzą o sobie znać, gdyż skóra na nowo ożyje.

Mikrodermabrazja i jej rodzaje
5 (100%) 6 vote[s]