Mikrodermabrazja, która jeszcze do niedana stosowana była jedynie w gabinetach lekarskich dzisiaj coraz częściej znajduje swoje zastosowanie w kosmetyce. Właśnie dlatego zabiegi tego rodzaju są przeprowadzane już nie tylko w gabinetach dermatologicznych, ale także w klinikach medycyny estetycznej i przez kosmetologów. Ich główna zaletą jest fakt, iż są całkowicie bezpieczne a przy tym skuteczne, porównywalnie z inwazyjnymi technikami dermatologicznymi.
Na czym polega zabieg?
Mikrodermabrazja to zabieg, który polega na intensywnym złuszczaniu naskórka i wierzchniej partii skóry. Peeling wykonuje się przy użyciu specjalistycznych przyrządów i całkowicie nieszkodliwych preparatów.
Ponieważ zabieg tego rodzaju jest łagodny, nie wywołuje praktycznie żadnych powikłań. Mikrodermabrazja nie boli, nie występują obrzęki ani zaczerwienienie, z powodzeniem natychmiast po zabiegu można wrócić do dotychczasowej aktywności.
Najlepsze efekty osiąga się stosując mikrodemabrazję w seriach, w równych odstępach czasu. Dla wzmocnienia efektu bardzo często zaraz po zabiegu stosuje się specjalnie dobrane preparaty witaminowe – oczyszczona z martwego naskórka skóra idealnie wchłania substancje odżywcze.
W kosmetologii wyróżnia się przede wszystkim dwa rodzaje mikrodermabrazji, to mikrodermabrazja korundowa oraz diamentowa.
Mikrodermabrazja korundowa
To zabieg złuszczające naskórek wykorzystujący urządzenie ze specjalnymi mikrokryształkami korundu. Korund uznawany jest za jeden z najbardziej bezpiecznych i niealergizujących surowców.
Dzięki mikrodermabrazji korundowej skóra ściera się delikatnie, nie zostaje uszkodzona a jednak dokładnie złuszczona. Z powodzeniem zabieg ten można stosować w celu złagodzenia drobnych zmarszczek, zamknięcia rozszerzonych porów, niwelowania przebarwień (posłonecznych i potrądzikowych), delikatnych blizn. Zabieg tego rodzaju jest także wielce pomocny w walce z problemami wiotkiej skóry, skóry nadmiernie przesuszonej i zrogowaciałej.
Mikrodermabrazja diamentowa
W przypadku tego rodzaju zabiegu efekt złuszczenia skóry uzyskuje się poprzez urządzenie z głowicą pokrytą warstwą diamentu. Wykonywanie zabiegu oraz jego skuteczność jest w tym przypadku zbliżona do mikrodermabrazji korundowej. Uznaje się jednak, że zabieg tego rodzaju jest nieco bardziej łagodny. W celu uzyskania pożądanego efektu należy wykonać co najmniej kilka zabiegów w tygodniowych odstępach.
Efekty zabiegu
Mikrodermabrazja pozwala złuszczać naskórek, dzięki czemu skóra pobudzona jest do naturalnej regeneracji. Pierwsze efekty są zauważalne niemal natychmiast – skóra staje się gładka, napięta. Wraz z kolejnymi zabiegami znikają przebarwienia, skóra nie jest wiotka, niwelowane są zmarszczki. Mikrodermabrazja może być też stosowana łącznie z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Bardzo często w celu usunięcia cellulitu, blizn czy rozstępów zaleca się wykonywanie także mezoterapii. Co więcej, okazuje się, że mikrodermabrazja może być głównym czynnikiem leczenia trądziku młodzieńczego. Więcej tutaj.
Kto powinien skorzystać z zabiegów mikrodermabrazji?
Mikrodermabrazja jest doskonałym zabiegiem dla osób, które borykają się z problemami skórnymi, chcą cieszyć się zdrową, jędrną i pozbawioną niedoskonałości cerą. Mikrodermabrazja jest też idealna dla osób, które nie mają czasu na długotrwałe zabiegi oraz nie chcą długo czekać na ich efekty.