Jeżeli chcesz kochać świat, zbawiać go i karmić, to wspaniale. Lecz najpierw pokochaj i nakarm siebie. – Stuart Wilde

Dermapen

Dermapen

12 molibdenowych igieł o grubości 33G, które wykonują nawet 1300 nakłuć w ciągu jednej sekundy. Tak w dużym skrócie można opisać Dermapen, innowacyjne urządzenie, które dzisiaj wykorzystywane jest coraz częściej w renomowanych gabinetach dermatologicznych i klinikach medycyny estetycznej. To właśnie Dermapen zastępuje najczęściej tradycyjną mezoterapię czy derma rollery. I nie ma się co dziwić bowiem jego zastosowanie jest dużo bardziej bezpieczne i przynosi lepsze efekty.

 

Co to jest Dermapen i w jakim celu się go stosuje?

 

Dermapen to urządzenie służące do mikro nakłuć skóry. W ten sposób pobudzana jest ona do naturalnej regeneracji. Pobudza się procesy produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego, które to występują w naszym organizmie naturalnie i mają ogromne znaczenie patrząc na stan naszej skóry. Warto też zaznaczyć, że mikro nakłucia pozwalają na lepsze wchłaniania substancji odżywczych do skóry w różnych partiach ciała.

Dermapen ma szerokie zastosowanie. Najczęściej to procesy fotoodmładzania skóry twarzy, niwelowanie pierwszych oznak starzenia. Trzeba jednak podkreślić, że urządzenie to nie jest tylko sposobem wpływającym na pielęgnację skóry czy działanie w celu polepszenia jej wyglądu estetycznego bowiem bardzo często ma zastosowanie niemalże lecznicze. Mowa tutaj na przykład o usuwaniu blizn, w tym blizn potrądzikowych, rozstępów i przebarwień. Dermapen wykazuje też ogromną skuteczność w walce z łysieniem skóry głowy.

Kto powinien korzystać z Dermapenu?

 

Przede wszystkim osoby, które borykają się z problemami skórnymi. To nieodpowiednia jędrność skóry, widoczne zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe czy rozstępy.

Z zabiegów powinny korzystać osoby, które chcą zadbać o skórę i opóźnić pierwsze oznaki starzenia bądź pozbyć się szpecących zmian.

Pamiętajmy, ze Dermapen jest urządzeniem, które może być stosowane niemalże na każdej części ciała, nawet w strefach bardzo trudno dostępnych. Najczęściej zabiegi wykonywane są na skórze twarzy, szyi i dekoltu chociaż dermatolodzy mówią też o doskonałej skuteczności wykorzystywania  Dermapenu na pośladkach, brzuchu, plecach, udach czy klatce piersiowej. Jak wspomnieliśmy, sprawdza się też na skórze głowy, w celu walki z łysieniem.

 

Jak przebiegają zabiegi?

 

Każdy zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut (w zależności od obszaru zmienionej skóry) i jest całkowicie bezbolesny. Efekty terapii Dermapenem są widoczne od razu natomiast w celu pełnej satysfakcji dermatolodzy zalecają wykonanie całej serii, w odpowiednich odstępach czasu.

Za bezpieczeństwo zabiegów i brak powikłań odpowiada tu system Advanded Oscillating Vertical Needling, czyli AOVN. To silnik, dzięki któremu możliwych jest nawet 1300 nakłuć igiełkami w czasie jednej sekundy. I to nie wszystko bowiem głębokość iniekcji może być tutaj regulowana biorąc pod uwagę potrzeby pacjenta. To właśnie dzięki temu lekarz wykonujący zabieg ma pełną kontrolę nad działaniem urządzenia.

 

Pamiętajmy, by zabiegi Dermapenem wykonywać jedynie w renomowanych gabinetach dermatologicznych i najlepszych klinikach medycyny estetycznej. Tylko specjalnie wyszkolony lekarz może zalecić odpowiednią terapię skóry w celu osiągnięcia zamierzonych efektów.

dermapen gdańsk

Dermapen
5 (100%) 1 vote[s]