Jeżeli chcesz kochać świat, zbawiać go i karmić, to wspaniale. Lecz najpierw pokochaj i nakarm siebie. – Stuart Wilde

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia jest jedną z najlepszych metod, dzięki którym można zachować młody wygląd bez konieczności użycia skalpela. Dostarczenie powłokom skórnym specjalnie dobranych preparatów witaminowych odżywia skórę, poprawia jej kondycję i niweluje zmarszczki. Zabiegi tego rodzaju wchodzące w zakres medycyny estetycznej coraz częściej wypierają dzisiaj chirurgiczne operacje. Mezoterapia jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, nieinwazyjnym i praktycznie bezbolesnym a efekty widoczne są już po pierwszej wizycie w specjalistycznym gabinecie dermatologicznym czy klinice medycyny estetycznej.

Dlaczego warto wybrać mezoterapię igłową?

Sam zabieg polega na wstrzyknięciu w skórę właściwą specjalnie dobranych do potrzeb klienta preparatów witaminowych, które pobudzają tkanki skórne do samoistnej regeneracji. Najczęściej stosuje się koktajle bogate w witaminy, kwas hialuronowy, polimlekowy oraz aminokwasy. Substancje te po wstrzyknięciu ą w 100% aktywne, dzięki czemu efekty zabiegu są praktycznie widoczne od razu – całkowita „kuracja” mezoterapią składa się zaś z serii kilku zabiegów (ich ilość dobierana jest biorąc pod uwagę problem klienta).

Jakich efektów można spodziewać się po mezoterapii igłowej?

Mezoterapię stosuje się przede wszystkim w celu odmłodzenia wyglądu. Zmarszczki są niwelowane, skóra staje się napięta i rozświetlona. Mezoterapia stosowana jest także w celu nawilżenia i regeneracji naskórka twarzy i dekoltu.

To nie wszystko bowiem tego rodzaju zabieg medycyny estetycznej pozwala skutecznie redukować tkankę tłuszczową, usuwać przebarwienia, płytkie blizny, cellulit i rozstępy. Metoda ta doceniana jest także coraz częściej w zakresie leczenia łysienia i nadmiernego wypadania włosów.

Kto powinien zdecydować się na zabieg mezoterapii igłowej?

Przede wszystkim wszyscy, którzy pragną poprawić wygląd swojej skóry i zachować młody wygląd bez ingerencji chirurga plastycznego. To bezpieczna i nieinwazyjna metoda, która ma szerokie i skuteczne zastosowanie w przypadku wielu rodzajów problemów skórnych. Najczęściej na pierwszy zabieg decydują się osoby po 30 roku życia – wtedy uwidaczniają się pierwsze zmarszczki.

Kto nie może korzystać z zabiegów mezoterapii igłowej?

Ponieważ zabieg mezoterapii igłowej polega na wstrzykiwaniu w skórę kompleksu witamin i odżywczych substancji różnego rodzaju nie powinny stosować go kobiety będące w ciąży oraz karmiące piersią – nie wszystkie składniki zostały przebadane pod kątem oddziaływania na płód czy niemowlęta karmione mlekiem matki.

Przeciwwskazaniem do wykonania mezoterapii powinna być również alergia na którykolwiek składnik witaminowej ampułki, cukrzyca, nowotwory oraz stany zapalne skóry. Zabiegu nie można wykonywać także na otwartych ranach.

Ile trwa mezoterapia igłowa?

Czas zabiegu różni się w zależności od problemu, jaki ma być niwelowany oraz partii ciała. W przypadku twarzy trwa nie dłużej niż 15 minut. Niwelowanie cellulitu czy rozstępów na pośladkach, udach czy brzuchu to zabiegi kilkuminutowe. Najdłużej trwają zabiegi mające na celu leczenie łysienia.

Chociaż efekty mezoterapii widoczne są już po pierwszym zabiegu to w celu uzyskania tego najbardziej pożądanego należy przeprowadzić ich serię. To najczęściej 3-5 zabiegów w ostępach około 14 dniowych. Dla podtrzymania efektów dermatolodzy zalecają zabiegi jednorazowe raz bądź dwa razy w ciągu roku.

Co to jest mezoterapia?
3.9 (77.14%) 7 vote[s]
2 Comments - Zostaw komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *