Cellulit jest to duży problem dla dużej grupy kobiet, gdyż nie jest to łatwy problem do zwalczenia. Skąd się bierze cellulit? Jest to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej wraz z towarzyszącymi zmianami w tkance podskórnej. Rezultatem cellulitu jest nierówna, a także pofałdowana wierzchnia warstwa skóry ud, pośladków, brzucha. Pojawia się on najczęściej po okresie zimowym, w którym szybciej przybiera się na wadze, ze względu na ograniczoną aktywność fizyczną. Jednakże obecność cellulitu związana może być także z nieprawidłowościami w gospodarce hormonalnej. Jak w przypadku każdej dolegliwości, także i tutaj najlepszą techniką walki z cellulitem jest profilaktyka, a więc włączenie do codziennego trybu życia prawidłowej diety, specjalistycznej pielęgnacji, a także aktywności fizycznej.
Walka z cellulitem na udach i pośladkach – właściwa dieta
Dieta pomagająca w walce z cellulitem powinna bazować na zdrowych, nieprzetworzonych produktach. W związku z tym w codziennym menu powinny znaleźć się warzywa, owoce, kasze, razowe pieczywo, chude mięso, ryby oraz owoce morza. Ważny jest także sposób przyrządzenia potraw. Należy w tym aspekcie zrezygnować z potraw smażonych, a zastąpić je produktami pieczonymi, gotowanymi na parze, albo surowymi. Odpowiednia dieta polega takze na zadbaniu o prawidłowe nawodnienie organizmu. Należy w tym aspekcie przyjmować blisko 2,5 litrów płynów dziennie, najlepiej naturalnej, niegazowanej wody mineralnej. Można także pić zieloną lub białą herbatę, a także różnego rodzaju napary ziołowe. Ponadto należy w tym aspekcie zrezygnować lub znacząco ograniczyć spożywanie kawy, alkoholu, a także palenia papierosów. Używki bowiem m wykazują bardzo negatywne działanie na stan naczyń krwionośnych oraz limfatycznych.
Walka z cellulitem na udach i pośladkach – aktywność fizyczna
Regularne uprawianie sportów wpływa na kształtowanie mięśni brzucha, ud oraz pośladków, a więc w dużym stopniu przyczynia się to do skutecznej walki z pojawiającym się w tych partiach ciała, cellulitem. W sytuacji gdy nie istnieje możliwość na systematyczne uprawianie sportów lub uczestnictwo w specjalistycznych zajęciach, warto poświęcić w tym względzie chociaż pół godziny dziennie na spacer czy bieganie. Podkreślić tutaj należy fakt, że mięśnie ud oraz pośladków łatwo można wzmocnić i wymodelować, wykonujący systematyczne ćwiczenia fizyczne. Najlepiej sprawdza się tutaj systematyczna gimnastyczka, która powinna być przeprowadzana, nie rzadziej niż 3 razy na tydzień. Ten rodzaj ćwiczeń przyczynia się do spalania tłuszczu, ponadto poprawia napięcie mięśni oraz ukrwienie skóry, co odbija się bezpośrednio na dobrym wyglądzie naszej skóry.
Walka z cellulitem na udach i pośladkach – właściwa pielęgnacja skóry
W walce z cellulitem istotne znaczenie ma także właściwa pielęgnacja skóry dotkniętej określonym problemem. Wymienić tutaj można różnego rodzaju zabiegi, takie jak: drenaż limfatyczny oraz masaż antycellulitowy. Drenaż limfatyczny jest masażem uciskowym, przyczyniającym się do usprawnienia krążenia limfy oraz płynów ustrojowych w organizmie człowieka. Działanie to poprawia metabolizm, ponadto pobudza układ limfatyczny, a takze przyspiesza proces oczyszczenia organizmu z substancji toksycznych. Masaż antycellulitowy natomiast jest jedną z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem. Polega ona na masowaniu miejsce, w których pojawił się cellulit, przynajmniej raz dziennie. Wykonanie takiego masażu rozpoczyna się od naprzemiennego prysznica, raz ciepłym, raz zimnym strumieniem wody. Przyczyni się do poprawy krążenia krwi w organizmie. Następnie pod prysznicem wykonuje się masaż z wykorzystaniem szorstkiej gąbki lub specjalnej rękawicy. Podczas masażu zawsze należy kierować się w stronę serca.
Więcej o cellulicie na stronie: Krem Na Cellulit – Jedna, Prosta Metoda Na Uciążliwy Kompleks
Walka z cellulitem na udach i pośladkach – kosmetyki
Kosmetyczne preparaty antycellulitowe są kuracją uzupełniającą, po aktywności fizycznej oraz prawidłowej diecie. Kosmetyki antycellulitowe zawierają najczęściej w swoim składzie kofeinę, wyciąg z miłorzębu japońskiego, lag morskich, kasztanowca, pokrzywy, gorzkiej pomarańczy, a także polifenole oraz L-karnitynę. Preparaty antycellulitowe wpływają na przeciwdziałanie gromadzenia się wody w organizmie, przyczyniają się do poprawy ukrwienia skóry, a także przyspieszają oczyszczanie organizmu ze szkodliwych substancji przemiany materii. Ponadto sprawią, że rezultaty całej kuracji antycellulitowej pojawią się szybciej. Dobrze jest je aplikować po uprzednim wykonaniu peelingu całego ciała. Preparaty te przynoszą najlepsze rezultaty gdy stosowane są regularnie. Przykładem takiego środka, spełniającego wyżej wymienione właściwości jest na przykład serum antycellulitowe Vialise.