Jeżeli chcesz kochać świat, zbawiać go i karmić, to wspaniale. Lecz najpierw pokochaj i nakarm siebie. – Stuart Wilde

Zabiegi na twarz po 30-tce

Zabiegi na twarz po 30-tce

To właśnie około 30-go roku życia na skórze twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki. To oznaka rozpoczętego procesu starzenia się skóry i produkcji elastyny oraz kolagenu w niewystarczającej ilości. Starzenie jest procesem nieuniknionym natomiast dzisiaj istnieje wiele skutecznych sposobów na to, by niwelować jego objawy bądź zupełnie go opóźniać. Dla kobiet po 30-tce przewidziano szereg kosmetyków pielęgnacyjnych oraz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dzięki którym walka ze zmarszczkami jest łatwa, przyjemna a przede wszystkim skuteczna.

 

Charakterystyka skóry

 

Skóra twarzy osób 30-letnich nie jest w zlej kondycji natomiast z całą pewnością wymaga już intensywnej pielęgnacji. To właśnie teraz pojawiają się pierwsze oznaki upływającego czasu, zmniejsza się produkcja kolagenu i elastyny oraz napięcie skóry. Co więcej, gruczoły łojowe zaczynają pracować w nieco zwolnionym tempie więc skóra nie jest już tak dobrze nawilżona. W efekcie może być matowa, przesuszona, z widocznymi już bruzdami (to przede wszystkim zmarszczki mimiczne). Pierwszym krokiem w walce z niedoskonałościami powinna być pielęgnacja, która skupia się przede wszystkim na wzmocnieniu bariery lipidowej oraz odnawianiu uszkodzonego już naskórka.

Sprawdź również: Rumień twarzy, szyi i dekoltu

 

Jak działać?

 

W pierwszej kolejności powinnyśmy udać się do dermatologa bądź lekarza pracującego w dobrej klinice medycyny estetycznej. Walka z pierwszymi niedoskonałościami musi być wielotorowa i polega na stosowaniu zaleconych środków kosmetycznych oraz realizacji wskazanych zabiegów. O tym, jakie kosmetyki i zabiegi warto stosować powinien decydować doświadczony lekarz. Swoją uwagę warto na pewno skupić na kremach z dużą zawartością witaminy C oraz ekstraktów roślinnych, o działaniu nawilżającym i przeciwzmarszczkowym. Kosmetyki mogą być jednak tylko uzupełnieniem całościowej pielęgnacji a główną uwagę warto skupić na zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. To właśnie tego rodzaju zabiegi na twarz sprawią, że szybko i skutecznie pozbędziemy się pierwszych zmarszczek a nasza skóra odzyska dawny blask i jędrność.

 

Na jakie zabiegi warto się zdecydować?

 

Ogromną popularnością cieszy się dzisiaj ostrzykiwanie botoksem. Toksyna botulinowa jest w pełni bezpieczna dla pacjentów. Zmarszczki mimiczne zostają wygładzone, ale twarz nie uzyskuje niekorzystnego efektu tzw. maski. Kobiety chętnie korzystają z botoksu bowiem efekty chociaż czasowe (od 3 do 9 miesięcy) są natychmiastowe. Zaraz po wyjściu z gabinetu widać kolosalną różnicę.

Medycy coraz bardziej zachwalają też laseroterapię. Chociaż należy w tym przypadku wykonać całą serię zabiegów to w żaden sposób nie są one inwazyjne dla skóry i całego organizmu. Wiązki laserowego światła – na przykład lasera Pollogen Legend wnikają jedynie w uszkodzone komórki i pobudzają je do naturalnej odbudowy. Zabiegi trwają kilka minut i są bezbolesne. Efekty widać od razu jednak te ostateczne zauważa się po przeprowadzeniu serii od 3 do 6 zabiegów.

Notka powstała we współpracy z redakcją portalu internetowego artykulynazdrowie.pl

Zabiegi na twarz po 30-tce
4.7 (93.33%) 3 votes