Jeżeli chcesz kochać świat, zbawiać go i karmić, to wspaniale. Lecz najpierw pokochaj i nakarm siebie. – Stuart Wilde

Usuwanie zmarszczek

Zdaniem dermatologów, skora zaczyna starzeć się około 25 roku życia jednak pierwsze mankamenty urody widoczne stają się w różnych czasie. Wpływ na to mają predyspozycje genetyczne, pielęgnacja skóry czy czynniki środowiskowe. U jednych zmarszczki mimiczne widać jeszcze przed 30 rokiem życia, u innych proces starzenia odbija swoje piętno nieco później.

Warto wiedzieć, że niekorzystny proces starzenia skóry można skutecznie powstrzymywać. I z całą pewnością warto to robić bowiem zgodnie z obecnymi kanonami piękna, nasza skóra powinna być nieskazitelna, idealnie gładka i napięta.

 

Gdzie pojawiają się pierwsze zmarszczki?

 

Jeszcze przed ukończeniem 30 roku życia zauważyć można tzw. kurze łapki, czyli zmarszczki pojawiające się wokół oczu. W następnej kolejności uwidaczniają się bruzdy nosowo policzkowe a potem na czole. Pamiętajmy, że zmarszczki są efektem nieodpowiedniej produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego przez organizm, proces ten wraz z wiekiem ulega osłabieniu. Jeśli nie wspomożemy tychże procesów zaraz po pojawieniu się pierwszych oznak starzenia się skóry to istnieje duże prawdopodobieństwo, iż zmiany będą trwałe.

Jak walczyć ze zmarszczkami?

Kremy pielęgnacyjne są dobre, jeśli mają jedynie zapobiegać występowaniu zmarszczek – rzeczywiście, jeśli stosowane są regularnie to znacznie opóźnią procesy starzenia się skóry. Nie przydadzą się natomiast w celu niwelowania powstałych już bruzd. Na szczęście skuteczne są zupełnie inne metody.

Warto podkreślić, że zabiegi, które dzisiaj wykonywane są najczęściej w celu odzyskania młodego wyglądu to te z zakresu medycyny estetycznej. Nie jest żadną tajemnicą, iż skalpel i operacje chirurgiczne odchodzą powoli do lamusa. Zastępują je zabiegi w pełni bezpieczne dla pacjenta, nie wiążące się z jakimkolwiek ryzykiem. Co więcej, okazuje się, że te jeśli tylko stosowane są regularnie to mogą być tak samo skuteczne i dawać doskonałe efekty.

Do najbardziej popularnych zabiegów zaliczają się peelingi liftingujące, których zadaniem jest ścieranie zrogowaciałego naskórka – dzięki temu skóra staje się gładka a zmarszczki dużo płytsze. Dermatolodzy zalecają także zabiegi przy wykorzystaniu Dermapenu. To innowacyjne urządzenie, które powoduje iniekcje skórne mikro igiełkami. Nakłucia powodują lepsze wchłanianie preparatów odżywczych na bazie kwasu hialuronowego i kolagenu oraz pobudzają tkankę skórną do naturalnej regeneracji.

Zmarszczki mimiczne można też skutecznie niwelować botoksem i pamiętajmy, że toksyna botulinowa wstrzyknięta w mięsień w małej ilości jest całkowicie bezpieczna dla pacjenta.

usuwanie zmarszczek laserem

Źródła:

 

 

 

 

http://naszezdrowie.org.pl/zabiegi/usuwanie-zmarszczek/

http://magazynwitalny.pl/zabiegi/usuwanie-zmarszczek/

Oceń artykuł