Jeżeli chcesz kochać świat, zbawiać go i karmić, to wspaniale. Lecz najpierw pokochaj i nakarm siebie. – Stuart Wilde

Usuwanie rozstępów, laserowe usuwanie rozstępów  

Usuwanie rozstępów, laserowe usuwanie rozstępów  

Rozstępami nazywa się głębokie ubytki w skórze, które powstają w wyniku zerwania włókien elastyny. Ich przyczyną jest nadmierne rozciąganie skóry w krótkim czasie bądź osłabione włókna kolagenowe. Właśnie dlatego najczęściej z rozstępami borykają się kobiety, które mają już za sobą o najmniej jedną ciążę oraz osoby z nawagą bądź otyłe.

Okazuje się, że rozstępy występują u blisko 70% osób i chociaż najczęściej pojawiają się na skórze u kobiet to trzeba zaznaczyć, że boryka się z nimi prawie 40% mężczyzn.

Gdzie najczęściej pojawiają się rozstępy?

Miejscem, na którym można zauważyć najczęściej rozstępy jest brzuch. U kobiet występują także na biodrach, piersiach, pośladkach i po wewnętrznej stronie ud. Mężczyźni zaś – przede wszystkim ci, którzy stosują wzmożone treningi siłowe mogą zmagać się z rozstępami, które pojawiły się na plecach, obręczy barkowej czy przedramionach.

Jak wyglądają rozstępy?

Pierwszym zwiastunem zerwanych włókien kolagenowych są czerwone, zazwyczaj cienkie prążki.

To stan zapalny, który może trwać kilka miesięcy a nawet dwa lata. Po tym czasie rozstępy stają się blade, nierzadko białe i wtedy możemy mówić o etapie zanikowym. Skóra stara się samoistnie zregenerować natomiast ubytki są zbyt duże, by można było je całkowicie zniwelować. Właśnie dlatego niezbędna jest nasza ingerencja. Jeśli nie udało się zapobiec wystąpieniu tych nieestetycznych znamion to trzeba je usunąć.

Jak zapobiegać rozstępom?

Nie da się całkowicie zapobiec występowaniu rozstępów. Niestety, wiele zależy od uwarunkowań genetycznych. Z całą pewnością należy jednak stosować środki, dzięki którym pojawią się one w mniejszym nasileniu i nie będą przyczyną nieestetycznego wyglądu skóry. Przede wszystkim skórę należy odpowiednio nawilżać skórę. Dobrym rozwiązaniem jest również stosowanie peelingów oraz masaży – te bez problemu można wykonywać podczas codziennej kąpieli, wystarczy szorstka gąbka, którą wykonuje się okrężne ruchy na tych partiach ciała, które są najbardziej zagrożone możliwością wystąpienia rozstępów.

Sprawdź także: Usuwanie zmarszczek

Jak likwidować rozstępy?

Na pewno należy działać szybko, od razu po zauważeniu pierwszych prążków na ciele. Bagatelizowanie problemu bardzo szybko doprowadzi do ich rozrostu i pogłębień, ale również pojawienia się nowych ubytków skórnych.

Jeśli rozstępy są w początkowej fazie rozwoju a na ciele zauważalne są czerwone prążki można je skutecznie zwalczać profesjonalnymi peelingami, dermabrazją bądź mezoterapią. Wszystkie zabiegi wchodzą w skład medycyny estetycznej i są całkowicie bezpieczne. Polegają na uszkadzaniu warstw naskórka i tym samym doprowadzając do konieczności jego samo regeneracji. Usuwanie rozstępów przy wykorzystaniu mezoterapii jest natomiast metodą, podczas której nakłuwa się skórę i wprowadza odbudowujące składniki. Zadowalające efekty widoczne są już po kilku tygodniach.

Dużo bardziej skuteczną i mniej bolesną techniką usuwania rozstępów jest natomiast laseroterapia. Laserowe usuwanie rozstępów przebiega w tym przypadku przy użyciu lasera frakcyjnego.

Uznaje się, że likwidowanie rozstępów ta metodą jest nie tylko bezpieczniejsze, ale i bardziej komfortowe dla klienta. Samo leczenie światłem lasera polega na jego docieraniu do głębokich warstw skóry i doprowadzania do uszkodzenia tkanek kolagenowych. Dzięki temu kolagen produkowany jest na nowo i koryguje powstałe zmiany. Jeśli zależy nam doprowadzeniu do bladnięcia zmian rozstępowych warto również skorzystać z lasera barwnikowego bądź bromkowo miedziowego.

Źródła:

http://zdrowecialomag.pl/

Usuwanie rozstępów, laserowe usuwanie rozstępów  
5 (100%) 1 vote[s]