Jeżeli chcesz kochać świat, zbawiać go i karmić, to wspaniale. Lecz najpierw pokochaj i nakarm siebie. – Stuart Wilde

Modelowanie sylwetki

Obecne kanony piękna wyznaczają jasne trendy, zgodnie z którymi kobieca sylwetka ma być dzisiaj nie tylko szczupła, ale i odpowiednio proporcjonalna. Tak naprawdę natura obdarzyła idealnym ciałem tylko małą grupę kobiet, reszta musi się mocno postarać, by zyskać figurę bogini. O figurę warto jednak dbać zawsze i to nie tylko ze względu na wymagania, jakie są stawiane. Odpowiednie proporcje ciała wpływać będą nie tylko na lepszą kondycję fizyczną, ale też właściwe samopoczucie biorąc pod uwagę aspekty psychiczne. Okazuje się, że wygląd zewnętrzny wciąż jest dla nas niezmiernie ważny.

 

Na szczęście, są dzisiaj dostępne metody, dzięki którym w sposób całkowicie bezpieczny można wpływać na wygląd naszego ciała. I wcale nie mamy tutaj na myśli stosowania niskokalorycznej diety czy wzmożonych treningów siłowych, ale zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Jeśli będziemy korzystać z nich systematycznie to efekty będą zauważalne w krótkim czasie. Niektórzy medycy uznają wręcz, że medycyna estetyczna na dobre wyparła z rynku inwazyjne operacje chirurgiczne przy pomocy skalpela. I nie ma w tym nic dziwnego bowiem skoro efekty są takie same to lepiej uzyskać idealną figurę wykorzystując w pełni bezpieczne zabiegi.

 

Jak modelować sylwetkę?

 

W pierwszej kolejności powinniśmy wybrać dobry gabinet dermatologiczny bądź renomowaną klinikę medycyny estetycznej, w której zatrudnieni są wykwalifikowani lekarze. Tylko zachowując odpowiednią jakość przeprowadzanych zabiegów możemy uniknąć jakichkolwiek powikłań i liczyć na ich obiecaną skuteczność.

Interesują Cię takie zabiegi? Sprawdź: Modelowanie sylwetki w Gdańsku

Jeszcze przed wykonaniem pierwszego zabiegu, dermatolog dokona analizy skóry i problemu, z jakim się zwracamy. Pamiętajmy, że zabiegi dobierane są zawsze biorąc pod uwagę indywidualne preferencje i stan zdrowia pacjenta. W żadnym przypadku nie można tutaj mówić o standaryzacji usług zarówno patrząc na ich wykonywanie jak i częstotliwość – aby zabiegi przyniosły oczekiwane efekty najczęściej należy wykonywać je seriami jednak o potrzebnej ilości może decydować tylko lekarz. Wykluczając ewentualne przeciwwskazania, dermatolog może zalecić szereg zabiegów, które odpowiednio będą wpływać na całe ciało pacjenta bądź poszczególne jego partie. Co więcej, bardzo szybko realizowana jest terapia łączona, podczas której wykorzystuje się kilka metod jednocześnie, co przyśpiesza zamierzone efekty.

Do najczęściej wykonywanych zabiegów, których celem jest odpowiednie modelowanie sylwetki zalicza się dzisiaj laseroterapię, karboksyterapię, zabiegi z wykorzystaniem Dermapenu czy lipolizę iniekcyjną.

Chociaż wszystkie mają na celu redukcję tkanki tłuszczowej to absolutnie nie można ich traktować jako sposoby na odchudzanie. Utrata zbędnych kilogramów jest w tym przypadku efektem pobocznym a podstawą jest kształtowanie poszczególnych partii ciała, dzięki czemu maskuje się niedoskonałości figury a uwidacznia jej atuty.

Modelowanie sylwetki
5 (100%) 1 vote[s]