Jeżeli chcesz kochać świat, zbawiać go i karmić, to wspaniale. Lecz najpierw pokochaj i nakarm siebie. – Stuart Wilde

Depilacja laserowa – czym jest i kto może skorzystać?

Depilacja laserowa – czym jest i kto może skorzystać?

Depilacja laserowa przyciąga uwagę coraz większej ilości mężczyzn i kobiet. Nie tylko gwarantuje gładką skórę, ale też przede wszystkim likwiduje problem podrażnień, zapaleń i wrastających włosków. Dużym zainteresowaniem cieszy się laser firmy Vectus. Jakie ma cechy i co trzeba wiedzieć o zabiegach?


LASER DO DEPILACJI VECTUS – NAJPOPULARNIEJSZY MODEL

Wybór jest duży, ale laser do depilacji Vectus pozostaje wciąż liderem. Technologiczne połączenia gwarantują bezpieczeństwo, satysfakcjonujący efekt i zachowanie pełnego komfortu w czasie aktywności głowicy. Model posiada także certyfikat FDA, który potwierdza jego jakość. Działa na każdym typie skóry, bez względu na jej kolor czy gęstość owłosienia. Nie ma również znaczenia częstotliwość naturalnego porostu włosów.

LASEROWA DEPILACJA – PRZECIWWSKAZANIA

Zanim jednak poddamy się zabiegowi, trzeba pamiętać, że laserowa depilacja tak jak inne zabiegi laserowe ma swoje ograniczenia. Należą do nich m.in. choroby skóry, infekcje bakteryjne i wirusowe, grzybica, stany zapalne i alergie oraz ciąża i okres karmienia piersią u kobiet.

„Przed przyjściem do gabinetu, wskazana jest osobista konsultacja z lekarzem, który określi sytuację zdrowotną i dopuści do zabiegu.” mówi Karolina Raszeja, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Depilacja laserowa nie kończy się jednak na pierwszym usunięciu owłosienia. Wymaga powtórzeń – maksymalnie sześciu, wykonywanych w odstępie kilku tygodni. Częstotliwość określa się na podstawie miejsca depilacji jak i konkretnego przypadku. Depilacja laserowa to też obowiązkowa troska o ciało, szczególnie przez kilka dni po dawce lasera. Nie można opalać się, chodzić na basen, kąpać się w gorącej wodzie i używać dezodorantów – jeśli miała miejsce depilacja laserowa pach.

Depilacja laserowa Sopot – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI? – NIE ZAWSZE I NIE KAŻDEGO

Nawet specjaliści nie mogą jednogłośnie powiedzieć czy depilacja laserowa boli. Odczucia są kwestią indywidualną, ale zwykle nie wiążą się z bólem. Możliwe jest wystąpienie dyskomfortu, zwłaszcza jeśli jest to  depilacja laserowa bikini. Pacjentom nie podaje się znieczulenia, a zabieg jest na tyle krótki (trwa od 5 do 30 minut), że reakcje nie są uciążliwe i męczące. Własne wyobrażenia na temat bólu nie są tym czym jest realna depilacja laserowa. Przeciwwskazania i uwzględnienie ograniczeń zostały podane po to, by uniknąć reakcji niepożądanych – również bólowych.

WRASTAJĄCE WŁOSKI – PROBLEM KLASYCZNYCH SPOSOBÓW GOLENIA

Jedną ze zdrowotnych wskazówek kierujących na laser, są wrastające włoski. Ich obecność to mankament estetyczny, wymagający dodatkowej pielęgnacji i przywracania właściwego wyglądu ciała. Kiedy korzystamy z golarek – nieważne czy elektrycznych czy zwykłych maszynek – podrażniamy skórę, która staje się sucha i szorstka. Rosnące włosy są bardzo cienkie, dlatego w takich sytuacjach nie mogą przedostać się przez poszczególne warstwy. Depilacja laserowa rozwiązuje ten problem, ponieważ niszczy macierzyste komórki włosów, ale nie drażni naskórka. Trwałe usunięcie owłosienia nie wymaga już używania innych metod.

ZAPALENIE MIESZKÓW WŁOSOWYCH – ZACZERWIENIENIA I ŚWIĄDDepilacja-laserowa

Drugim problemem tradycyjnego golenia jest zapalenie mieszków włosowych. Jest o tyle niebezpieczne, że może przeobrazić się w czyraka, czyli ropnego guzka. Charakterystycznymi objawami zapalenia są:

  • pojawiające się wykwity na skórze.
  • liczne grudki.
  • zaczerwienienia.
  • bóle.
  • swędzenie skóry w miejscach zmienionych zapalnie.

Nie każdy ma świadomość wagi problemu i odpowiednią wiedzę. Zdarza się, że widzimy zmiany na skórze, ale nie podejrzewamy bakteryjnego podłoża. To błąd, który może kosztować powikłań i nabywania nowych schorzeń. Ciągłe podrażnianie skóry i wywoływanie stanów zapalnych prowadzi nawet do rozwoju chorób nowotworowych. W przypadku pojawiania się grudek lub pęcherzyków, nie próbujmy ich wyciskać, ale koniecznie skorzystajmy z porady dermatologicznej. Po przywróceniu zdrowia skóry przez lekarza, postawmy wyłącznie na depilację laserem.

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE PO PIERWSZYM ZABIEGU

Depilacja laserowa opinie ma dobre już po pierwszym wyjściu z gabinetu. Czas do kolejnej wizyty jest czasem wyrzeczeń, ale też ogromnej satysfakcji i motywacji. Okazuje się, że ten pierwszy moment laserowego pozbycia się owłosienia jest u pacjentek ściśle związany z lepszym samopoczuciem i wzrostem pewności siebie. Cała seria, przynosząca najlepsze rezultaty, to z kolei pełna swoboda i komfort – szczególnie latem lub przy aktywnościach sportowych i tanecznych. Depilacja laserowa budzi też zainteresowanie mężczyzn, szczególnie w miejscach takich jak plecy i brzuch.

Depilacja laserowa – czym jest i kto może skorzystać?
5 (100%) 5 vote[s]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *