Jeżeli chcesz kochać świat, zbawiać go i karmić, to wspaniale. Lecz najpierw pokochaj i nakarm siebie. – Stuart Wilde

Depilacja laserem Vectus

Depilacja laserem Vectus

Wraz z postępem medycznym zyskaliśmy innowacyjne urządzenie, dzięki któremu w sposób szybki, bezpieczny, komfortowy i w pełni skuteczny możemy trwale usuwać zbędne owłosienie na niemal każdej partii naszego ciała. Wszystko za sprawą lasera diodowego Vectus, nad którym prace trwały ponad 10 lat.

Urządzenie to opracowali naukowcy z Harvard University i co więcej, w pełni je opatentowali, ponieważ niektóre z komponentów zostały wykorzystane po raz pierwszy biorąc pod uwagę sprzęty medyczne.

Całkowitą rewolucję na rynku zabiegów z zakresu medycyny estetycznej potwierdzają nie tylko zadowoleni pacjenci, ale i lekarze, którzy przez lata bacznie przyglądali się pracy naukowców z USA:

 

  • „Okazało się jednak, że warto było czekać. Naukowcy z Harvard University podeszli do sprawy bardzo poważnie i dzięki temu otrzymaliśmy dopracowaną technologię na poziomie, którego świat jeszcze nie widział. Na uznanie zasługuje przede wszystkim jej efektywność oraz zapewnianie pełnego bezpieczeństwa dla pacjenta. A właśnie na skuteczności i ograniczeniu ryzyka najbardziej zależy zarówno lekarzom, jak i pacjentom. Absolutnym przełomem jest oczywiście docelowe usunięcie owłosienia, które – co potwierdziły badania – nie odrasta – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, właściciel Clinica Cosmetologica LASER VECTUS w Gdańsku.

 

Chociaż jeszcze do niedawna depilacja niechcianych włosków wiązała się z pracą żmudną i nierzadko bolesną tak dzisiaj można pozbyć się owłosienia dosłownie w kilka minut – tyle właśnie trwa jeden zabieg depilacji laserem Vectus. Oczywiście, warto zaznaczyć, że w celu całkowitego zlikwidowania włosów należy wykonać co najmniej kilka zabiegów, najczęściej od 4 do 6 a o ich częstotliwości może zdecydować tylko lekarz.

Sprawdź także: Starsza skóra – zadbana skóra

 

Jak działa laser diodowy Vectus?

 

Zasada działania lasera Vectus opiera się na długości fali 810 nm. Innowacją jest tutaj przede wszystkim czytnik Skintel, który bada poziom aktywnej melaniny. Dzięki temu ustawiane są takie parametry działania lasera, które idealnie wpływać będą na niszczenie włosków. Czytnik Skintel działa przed każdym zabiegiem, nie ma tutaj mowy o żadnej pomyłce – temperatura nie zostanie ustawiona zbyt wysoko, co jeszcze do niedawna wiązało się z ryzykiem poparzeń. Nie będzie też zbyt niska, co mogłoby wiązać się z niską skutecznością zabiegów. Sam laser działa w prosty sposób – wiązka lasera powoduje unieszkodliwienie cebulki i sprawia, że nie jest ona już zdolna do wzrostu.

Co ważne, laser Vectus umożliwia dobranie odpowiedniej głowicy. Te większe szybko poradzą sobie z depilacją włosków na dużych partiach ciała natomiast te małe precyzyjnie usuną owłosienie z tych niewielkich.

Warto też wspomnieć o aktywnym systemie chłodzenia Advanced Contact Cooling. To moduł chłodzący, który działa nieprzerwanie, zarówno przed, jak i w trakcie i po emisji światła. Dzięki temu pacjent odczuwa pełny komfort przeprowadzanego zabiegu, nie ma tu mowy o jakimkolwiek bólu.

 

Efekty laserowej depilacji Vectus

 

Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu jednak, by cieszyć się całkowicie gładką skórą należy przeprowadzić ich 4-6. To właśnie tka ilość wystarczy, by pozbyć się 95% owłosienia z wybranej partii ciała. Należy tutaj zaznaczyć, że pozostałe 5% włosów może nie być widocznych podczas działania lasera bowiem mogą pozostawać dopiero w fazie wzrostu. Bardzo łatwo można je jednak wyeliminować korzystając z jeszcze jednego zabiegu.

Więcej szczegółów: http://clinicadermatologica.pl/zabiegi/depilacja/

 

Oceń artykuł