Jeżeli chcesz kochać świat, zbawiać go i karmić, to wspaniale. Lecz najpierw pokochaj i nakarm siebie. – Stuart Wilde

Czym jest microblading i kto może się na niego zdecydować

Czym jest microblading i kto może się na niego zdecydować

Zdarza się, że nie potrafimy wykonać samodzielnie makijażu brwi. Wychodzą krzywe, asymetryczne, niekształtne. Bywa też tak, że w wyniku zdarzeń losowych czy chorób kobieta jest w ogóle pozbawiona brwi. A te, jak wiadomo, stanowią istotny element na naszej twarzy, pozwalający chociażby na odczytywanie naszych emocji. Jak więc sobie radzić w takich sytuacjach?

 

Makijaż brwi

 

W przypadkach takich, jak wymienione powyżej, warto przemyśleć decyzję o wykonaniu makijażu permanentnego brwi. Pozwoliłoby nam to uzyskać piękne, wyregulowane brwi i na długi czas uwolniło nas od codziennej ich pielęgnacji.

Sprawdź także: Czy tatuowanie jest bezpieczne?

Makijaż permanentny brwi, czyli microblading polega na delikatnym nacięciu skóry i wprowadzeniu do niej barwnika przy pomocy specjalnego nożyka, nazywanego piórkiem. Jest to w gruncie rzeczy metoda rekonstrukcji brwi, nie tylko ich makijażu.

Malowanie każdego włoska oddzielnie i odpowiednio dobrany kolor barwnika sprawiają, że brwi wyglądają naturalnie, a efekt utrzymuje się stosunkowo długo.

Komu dedykowana jest metoda piórkowa?

 

Z makijażu permanentnego brwi może skorzystać każda kobieta, która nie ma przeciwwskazań medycznych. Szczególnie jednak zadowolone będą z niej te kobiety, które nie potrafią malować i regulować samodzielnie swoich brwi oraz takie, które nie lubią tego robić lub nie mają na to odpowiedniej ilości czasu.

Jest to także metoda, która pozwoli odzyskać brwi kobietom ich pozbawionym w wyniku chemioterapii lub naświetlań przy chorobie nowotworowej.

Makijaż permanentny brwi doskonale zakryje ewentualne blizny na łukach brwiowych, uwolni nas także od problemu zakupu specjalnych kosmetyków w przypadku skóry alergicznej.

 

Przeciwwskazania

 

Przed zabiegiem kosmetyczka wyspecjalizowana w microbladingu poprosi nas o wypełnienie ankiety. Będą w niej zawarte pytania o nasz stan zdrowia oraz zażywane leki. Absolutnym przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu jest:

– okres ciąży lub karmienia piersią,

– aktywna choroba nowotworowa,

– uczulenie na lidokainę lub adrenalinę,

– hemofilia,

– padaczka,

– cukrzyca,

– choroby tarczycy,

– schorzenia skóry takie jak łuszczyca.

 

Na koniec

 

Microblading jako jedna z wielu metod wykonania makijażu brwi, ma wiele zalet. Jedną z nich jest niewątpliwie trwałość efektu i stosunkowo mała liczba przeciwwskazań. Jeśli więc nie potrafimy, nie lubimy lub zwyczajnie nie możemy dbać o nasze naturalne brwi codziennie, warto poważnie przemyśleć skorzystanie z metody piórkowej.

Artykuł ten ma jedynie charakter poglądowy.  Pamiętaj, że przed każdy zabiegiem warto dokładnie zbadać stan swojej skóry. Podczas badania dermatolog może zbadać stan twojej skóry i ocenić ryzyko zabiegu.

Źródła:

http://drkomorowska.pl/medycyna-estetyczna/

http://medicinemag.pl/co-to-jest-microblading-jakie-sa-jego-zalety-i-wady/

Czym jest microblading i kto może się na niego zdecydować
5 (100%) 1 vote