Jeżeli chcesz kochać świat, zbawiać go i karmić, to wspaniale. Lecz najpierw pokochaj i nakarm siebie. – Stuart Wilde

Cellulit

Na cellulit cierpi nawet 80% kobiet a jego pierwsze objawy mogą być widoczne nawet u dziewcząt już w okresie dojrzewania. Tego rodzaju nieestetyczne zmiany na skórze wzmagają jeszcze bardziej w czasie menopauzy.

Do niedawna uznawano, że cellulit jest skutkiem ubocznym nadwagi i otyłości, dzisiaj zaś wiemy na pewno, że podłoże tzw. pomarańczowej skórki jest zupełnie inne.

Jak powstaje cellulit?

Cellulit jest efektem nieprawidłowości tkanki łącznej, pojawia się wskutek nierównomiernego rozłożenia kwasu tłuszczowego, tłuszczu oraz wody. Przyczyną pojawienia się cellulitu mogą być również zaburzenia hormonalne, uwarunkowania genetyczne, styl życia czy zaburzenia w przepływie krwi oraz limfy.

Gdzie powstaje cellulit?

Tak naprawdę pomarańczowa skórka może pojawić się na każdej części ciała, w której gromadzi się tkanka tłuszczowa. Najczęściej zauważyć ją można na pośladkach, udach, biodrach oraz brzuchu. Rzadziej występuje na ramionach, w części przyśrodkowej kolan, w okolicy stawów skokowych oraz na plecach, na przykład w okolicach łopatek.

Czy da się zniwelować cellulit?

Dobrą informacją jest fakt, iż cellulit można niwelować jednak każda kobieta powinna się nastawić na długą walkę. Obecnie, dostępne są różnorodne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, dzięki którym pomarańczowa skórka zostaje usunięta. Zabiegi te należy stosować najczęściej seriami, w równych odstępach czasu, by ich efekty były zadowalające.

Do najbardziej popularnych zalicza się dzisiaj laseroterapia przy wykorzystaniu lasera Harmony XL ClearLift – dzięki wydzielanym wiązkom światła tkanka tłuszczowa zostaje rozbita na cząsteczki i niwelowana.

Mieszkasz w Trójmieście? Masz problemy z cellulitem? Sprawdź ofertę: USUWANIE CELLULITU GDAŃSK 

Pomocne stają się również zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, mezoterapii czy iniekcją kwasu hialuronowego – wszystkie pobudzają tkanki do naturalnej regeneracji, dzięki czemu skóra staje się znowu gładka i jędrna.

Ogromną popularnością cieszy się również karboksyterapia. To zabieg, który polega na wstrzyknięciu w skórę dwutlenku węgla. Dzięki temu naczynia krwionośne się rozszerzają a tkanki pobudzane są do naturalnej odbudowy.

Warto zaznaczyć, że najlepsze efekty osiąga się poprzez łączenie różnych metod terapii. Co więcej, należy zmienić styl życia – rozpocząć aktywność fizyczną, zwracać uwagę na dietę, prowadzić mniej stresujący tryb.

Walka z cellulitem może trwać wiele miesięcy, ale dzięki systematycznej pracy i doborze odpowiednich środków każda kobieta może znowu cieszyć się idealnie napiętą i gładką skórą ciała.

Cellulit
5 (100%) 1 vote[s]