Jeżeli chcesz kochać świat, zbawiać go i karmić, to wspaniale. Lecz najpierw pokochaj i nakarm siebie. – Stuart Wilde

Botoks

Botoks

Botoks

 

Do tej pory kliniki medycyny estetycznej i profesjonalne gabinety dermatologiczne były odwiedzane przede wszystkim przez kobiety, które chciały zachować bądź przywrócić młody wygląd twarzy i całego ciała. Dzisiaj wieczna młodość to również obowiązek mężczyzn, przynajmniej biorąc pod uwagę aktualne kanony piękna.

Warto zaznaczyć, że zabiegi odmładzające są dzisiaj niezwykle popularne i coraz częściej wypierają chirurgiczne operacje plastyczne, które wiązały się przecież z ryzykiem pewnych powikłań. Prawdziwym eliksirem młodości jest dzisiaj botoks. Toksyna botulinowa zostaje wstrzyknięta w poszczególne mięśnie twarzy i dosłownie w kilka minut sprawia, że zmarszczki mimiczne zostają całkowicie wygładzone.

Istota działania botoksu

Botoks, a właściwie toksyna botulinowa to jad kiełbasiany – ten chociaż jest trucizną to wstrzykiwany w mięśnie, w niewielkich ilościach jest całkowicie bezpieczny. Jego zadaniem jest blokada połączeń nerwowo-mięśniowych. Efektem tego jest to, że do mięśni nie docierają sygnały z włókien nerwowych. Dzięki temu poszczególne mięśnie dłużej pozostają nieruchome i rozluźnione, nie kurczą się ani nie marszczą. Skóra jest wygładzona i jędrna a przy tym cała mimika twarzy pozostaje w pełni naturalna, nie przypomina maski.

W jakim celu jeszcze stosuje się botoks?

Ciekawostką jest fakt, iż botoks pierwotnie był wykorzystywany jedynie w celach leczniczych, dopiero później zaczęto używać go w kosmetyce. Lekarze używali go w celu leczenia zeza i krótkowzroczności, Dzisiaj toksyna botulinowa jest często wykorzystywana w celu zwalczania nadpotliwości, na którą najczęściej cierpią mężczyźni. Choroba ta jest skutkiem nadmiernej stymulacji gruczołów potowych przez układ współczulny.

Czy z botoksu może korzystać każdy?

Toksyna botulinowa jest substancją w pełni bezpieczną dla pacjentów o ile zostanie wykorzystana przez profesjonalnych lekarzy dermatologów.

Jeszcze przed zabiegiem przeprowadzana jest wizyta wstępna, podczas której lekarz przedstawia poszczególne etapy zabiegu, informuje o ewentualnych powikłaniach. Podczas wywiadu eliminuje się też ewentualne przeciwwskazania.

Szukasz sposobu na młodszą cere? Sprawdź :  Botoks – ClinicaCosmetologica

Pamiętajmy, że z zabiegów z wykorzystaniem botoksu nie mogą korzystać kobiety ciężarne ani karmiące piersią, osoby cierpiące na nowotwory, cukrzycę typu II, pacjenci przyjmujący leki rozrzedzające krew czy osoby z czynnymi chorobami skóry, takimi jak trądzik, stany zapalne, opryszczka, łuszczyca czy świerzb.

Jaki są możliwe powikłania po zabiegu?

Powikłania praktycznie nie występują, pojawiają się jedynie u 2% pacjentów. W najgorszym przypadku jest to porażenie mięśnia jednak jest to defekt krótkotrwały, trwa najwyżej kilka miesięcy.

Dużo częściej pojawiają się siniaki, obrzęki w miejscu wstrzyknięcia toksyny botulinowej. Takie powikłania są całkiem niegroźne i zanikają po maksymalnie kilku dniach, wtedy też zauważa się całkowity efekt ostrzykiwania – skóra pozostaje gładka, bez jakichkolwiek zmarszczek mimicznych.

Botoks
5 (100%) 1 vote