Jeżeli chcesz kochać świat, zbawiać go i karmić, to wspaniale. Lecz najpierw pokochaj i nakarm siebie. – Stuart Wilde

Prawidłowe określenie rodzaju cery ma duże znaczenie

Prawidłowe określenie rodzaju cery ma duże znaczenie

Prawidłowe określenie rodzaju cery ma duże znaczenie przede wszystkim w czasie wybierania kosmetyków do pielęgnacji. W przypadku takich zakupów lepiej dokładnie poznać potrzeby swojej skóry. Umożliwi to wybranie maseczek, czy kremów, które będą miały najbardziej korzystne działanie.

Aby określić swój rodzaj skóry nie trzeba prosić o radę kosmetyczki. Wystarczy w tym celu wykorzystać prostą, sprawdzoną metodę, jaką jest test przy pomocy chusteczki higienicznej. Twarz należy dokładnie umyć, najlepiej środkiem nie zawierającym tłuszczu. Następnie czeka się przez około godzinę. Po upływie tego czasu trzeba przyłożyć do skóry chusteczkę higieniczną i delikatnie ją przycisnąć. W zależności od ilości i wielkości plam na materiale, można bez problemu rozpoznać rodzaj cery.

Cera tłusta

Taka skóra da duże plamy na całej powierzchni chusteczki. Oznacza to bardzo aktywną pracę gruczołów łojowych. Osoby z tym typem cery na pewno zauważyły, że ich twarz często się świeci. Zazwyczaj mają także problemy z dużymi porami, które trudno oczyścić i zamknąć. Niestety ten typ skóry ma także skłonności do różnych niedoskonałości, na przykład powstawania krostek, dlatego należy stosować jedynie kosmetyki przeznaczone specjalnie do takiej cery.

Skóra normalna

Brak śladów na chusteczce oznacza, że skóra jest normalna, to znaczy gruczoły łojowe, które się w niej znajdują, działają w prawidłowy sposób. Jest to na pewno najlepszy rodzaj cery, który jest najłatwiejszy w pielęgnacji oraz ma małe skłonności do powstawania niedoskonałości.

Szukasz porad skórnych w Trójmieście? Sprawdź:

 

Cera sucha

Brak śladów połączony z łuszczeniem się skóry lub nieprzyjemnym uczuciem ściągnięcia, będzie wskazywał na cerę suchą. Taki typ jest związany z niską aktywnością gruczołów łojowych, które nie produkują wystarczających ilości sebum i nie są w stanie zapewnić skórze odpowiedniej pielęgnacji i nawilżenia w naturalny sposób. Jedynym sposobem na uporanie się z tym problemem jest stosowanie kosmetyków przeznaczonych specjalnie do tego typu cery. Takie kremy, maseczki, czy żele do mycia będą miały szczególnie duże właściwości nawilżające oraz pomogą w odbudowaniu naturalnej warstwy ochronnej skóry.

Skóra mieszana

Tłusty ślad w kształcie T to oznaka cery mieszanej. Ten typ skóry występuje u wielu osób. Często jest mylony ze skórą tłustą, ponieważ również przy tym typie gruczoły łojowe będą produkowały dosyć duże ilości sebum. Są one jednak aktywne jedynie w okolicach brody, czoła i nosa, czyli w tak zwanej strefie T. Również ten rodzaj skóry wymaga korzystania z właściwych kosmetyków. Niezbędne jest nawilżanie policzków i jednocześnie oczyszczanie na nosie i czole.

Źródła:

http://twojwenerolog.pl/inne/metody-usuwania-popekanych-naczynek-na-twarzy/

http://drkozicka.pl/medycyna-estetyczna/

 

Prawidłowe określenie rodzaju cery ma duże znaczenie
5 (100%) 2 vote[s]