Jeżeli chcesz kochać świat, zbawiać go i karmić, to wspaniale. Lecz najpierw pokochaj i nakarm siebie. – Stuart Wilde

Pomarańczowa skórka – jak z nią walczyć?

Pomarańczowa skórka – jak z nią walczyć?

Pomarańczowa skórka, czyli cellulit to problem większości kobiet, mieszkanek cywilizowanego świata. Według najnowszych danych, cellulit może pojawiać się nawet u 90% przedstawicielek płci pięknej a wpływ na to ma wiele czynników.

 

Dlaczego powstaje cellulit?

 

Okazuje się, że leczenie cellulitu staje się konieczne z wielu powodów. Mówi się o predyspozycjach genetycznych, ale największym winowajcą są w tym przypadku hormony, dokładnie estrogeny. To właśnie one mylą organizm i jeśli występują w organizmie kobiety w nazbyt dużym stężeniu, prowadzą do niekorzystnego gromadzenia tkanki tłuszczowej. Tłuszcz, który jest rozprowadzany pod skórą nierównomiernie powoduje nieestetyczne zmiany – to nierówności i zgrubienia, które powodują, że skóra nie wygląda atrakcyjnie.

Sprawdź także: Walka ze zmarszczkami mimicznymi

Co więcej, cellulit pojawia się przede wszystkim na partiach ciała, które nierzadko trudno jest ukryć – brzuch czy uda są prawdziwym utrapieniem na przykład w trakcie pobytu na plaży. Pomarańczowa skórka, która występuje w wyniku zaburzeń hormonalnych pojawia się w dużym natężeniu głównie w okresie dorastania, w czasie menstruacji, w okresie ciąży oraz karmienia piersią a także w procesie menopauzy. Właśnie dlatego ta niedoskonałość skóry dotyczy głównie kobiet.

Ale cellulit pojawia się również w wyniku innych przyczyn. Dermatolodzy uznają, iż redukcja cellulitu następuje głównie w efekcie nieodpowiedniego trybu życia pań. Mowa tutaj o braku aktywności fizycznej i złej diecie, ale również zbyt obcisłych ubraniach, stosowaniu używek (papierosy, alkohol, kawa) czy nabytych wadach postawy. Z powodu cellulitu cierpieć mogą zarówno kobiety otyłe jak i te szczupłe, które absolutnie nie mają problemu z nadmierną ilością kilogramów. Chodzi tutaj raczej o kwestie modelowania sylwetki aniżeli całkowitą wagę ciała.

 

Czy da się pozbyć cellulitu?

 

Masaże ręczne, peelingi, endermologia, ostrzykiwanie kwasem hialuronowym, mezoterapia igłowa czy laseroterapia to dzisiaj najbardziej skuteczne metody, dzięki którym można całkowicie pozbyć się efektu pomarańczowej skórki. Wszystkie te zabiegi wykonywać można w ramach konsultacji z dermatologiem, w gabinetach dermatologicznych bądź klinikach medycyny estetycznej.

Metody te dobrane powinny być zgodnie z indywidualnymi predyspozycjami i potrzebami pacjentek. Bierze się również pod uwagę ich ogólny stan zdrowia, bo chociaż większość metod jest całkowicie bezpieczna i nie wiąże się żadnymi powikłaniami to istnieją pewne przeciwwskazania do ich wykonywania (to na przykład okres ciąży bądź choroby skóry, takie jak łuszczyca czy bielactwo).

Należy pamiętać, że usuwanie cellulitu jest procesem żmudnym i długotrwałym jednak przy regularnym stosowaniu zaleconych zabiegów efekty będą jak najbardziej zadowalające.

Źródła:

http://naszezdrowie.org.pl/zabiegi/mezoterapia-a-cellulit/
http://studiowizazueffect.pl/zabiegi/nowoczesne-metody-walki-z-cellulitem-endermologia/
Pomarańczowa skórka – jak z nią walczyć?
5 (100%) 2 vote[s]