Jeżeli chcesz kochać świat, zbawiać go i karmić, to wspaniale. Lecz najpierw pokochaj i nakarm siebie. – Stuart Wilde

Jak wygląda zabieg endermologii?

O zabiegach endermologii mówi się sporo, stają się coraz bardziej popularne, a wiele kobiet chciałoby się na nie zapisać, ale nie mają pewności co do tego, czy jest to bezpieczny i bezbolesny zabieg. Jeśli pojawiają się takie wątpliwości, warto wziąć pod uwagę następujące kwestie:

1) W medycynie estetycznej możemy spotkać się z wieloma różnymi technikami walki z otłuszczeniami czy cellulitem.

Bardzo wiele z nich jest mocno inwazyjnych, wykonywanych za pomocą skalpela.

Metody chirurgiczne są dodatkowo znacząco droższe od innych, a przy tym, jak w przypadku każdej operacji, wiążą się z o wiele większym ryzykiem. Endermologia natomiast jest nie tylko techniką bezpieczną, ale i nieinwazyjną, a do tego bardzo skuteczną.

Jesteś zainteresowany usługą? Sprawdź ofertę: endermologia Gdańsk, endermologia Sopot, endermologia Gdynia.

Pierwsze efekty przeprowadzenia na skórze masażu mechanicznego są widoczne już po pierwszej sesji w gabinecie. Jeśli więc chcemy odrobinę wymodelować sylwetkę, pozbyć się cellulitu lub uelastycznić skórę- od tego właśnie zabiegu powinnyśmy zacząć i przekonać się na własnej skórze o jego skuteczności.

2) Zabiegu nie powinniśmy się bać.

Wykonywany przez specjalistę w dobrym gabinecie kosmetycznym jest bezbolesny, a nawet przyjemny. Pomimo tego, że masaż wykonywany jest przez maszynę, jest on relaksujący i przyjemny.

W jaki sposób masowana jest skóra? Masaż wykonywany jest przez aparat, który składa się z głowicy z obracającymi się rolkami, gdzie zasysane są fałdy skóry. Wewnątrz wytwarzane jest podciśnienie, stąd też alternatywna nazwa endermologii to masaż podciśnieniowy. Zabieg wykonywany jest z różną intensywnością tak, aby maksymalnie pobudzić i rozszerzyć znajdujące się w głębokich warstwach skóry fibroblasty.

Sprawdź także: Skuteczne sposoby walki z trądzikiem młodzieńczym

To one odpowiadają za elastyczność skóry, jędrność i zdrowy wygląd. Najczęściej zabieg wykonywany jest w okolicach ud, na pośladkach, w okolicach brzucha. Zabieg może być także stosowany jako lecznicza terapia na uciążliwe dolegliwości, takie jak na przykład powracający ból kręgosłupa. Endermologia dodatkowo pozwala na oczyszczenie naszego organizmu z toksyn i może być uważana za rodzaj masażu limfatycznego.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem opryszczka.info.pl

Jak wygląda zabieg endermologii?
5 (100%) 3 vote[s]