Jeżeli chcesz kochać świat, zbawiać go i karmić, to wspaniale. Lecz najpierw pokochaj i nakarm siebie. – Stuart Wilde

Domowe sposoby na trądzik różowaty

Nieestetyczny problem – trądzik różowaty

Trądzik różowaty czyli przewlekła choroba zapalna skóry jest problemem wielu osób. Co bardziej wrażliwych na swój wygląd, wpędza w kompleksy i nie pozwala normalnie funkcjonować. Najlepiej z takim problemem udać się do dermatologa, który dokładnie obejrzy zmiany zapalne, a następnie przepisze odpowiednie leki, dzięki którym pacjent powoli pozbędzie się problemu. Nie oznacz to jednak, że osoba, która cierpi na trądzik różowaty ma związane ręce i nic nie może zrobić aby poprawić stan swojej skóry. Musi tylko poznać domowe metody.

Domowe sposoby na trądzik różowaty

Priorytetem dla każdej osoby, która domowymi środkami chce walczyć z trądzikiem różowatym, powinna być zdrowa dieta, gdyż to właśnie problemy z układem pokarmowym są uważane za jedną z głównych przyczyn występowania trądziku różowatego. I tak dieta takiej osoby nie powinna być zbyt pikantna. Najlepsze będą zdrowe łagodne potrawy, w których będzie dużo warzyw, a na deser nie powinno się zapominać o owocach. Dodatkowo niektóre produkty mogą nam wyraźnie pomóc. Jednym z takich produktów jest ocet jabłkowy. Ma cudowne działanie na jelita, ponieważ odbudowuje mikroflorę jelitową (braki w której są podawane za jedną z przyczyn trądziku).

Czytaj więcej: https://acnerose.pl/domowe-sposoby-na-tradzik-rozowaty/

Warto też częściej sięgać po kiszoną kapustę, kiszone ogórki, jogurty naturalne, kefiry czy też maślanki z tego samego powodu. Świetna między innymi: dla całego układu pokarmowego, wyglądu skóry i działająca przeciwzapalnie jest zielona herbata, której także nie powinno zabraknąć w diecie osoby zmagającej się z trądzikiem różowatym. Także płatki owsiane mogą w znaczący sposób pomóc skórze. Wystarczy sproszkowane płatki owsiane wymieszać z wodą i położyć na twarz. Płatki te maja działanie przeciwzapalne, nawilżające, oczyszczające, a dodatkowo łagodzi podrażnienia i swędzenia skóry. Także okłady z rumianku pomagają pozbyć się zaczerwień oraz zmniejszyć stan zapalny. Olejek lawendowy po za walką ze stanami zapalnymi dodatkowo pomoże w obkurczaniu naczyń krwionośnych.

Domowe sposoby na trądzik różowaty
5 (100%) 1 vote