Jeżeli chcesz kochać świat, zbawiać go i karmić, to wspaniale. Lecz najpierw pokochaj i nakarm siebie. – Stuart Wilde

Efekty mikrodermabrazji

Efekty mikrodermabrazji

Zabieg mikrodermabrazji polega na mechanicznym usuwaniu warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia wysyłającego strumień mikrokryształów. Zalecany jest szczególnie w przypadku chorób skórnych i problemów z cerą. Mikrodermabrazja jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i bezbolesnym. Jego wykonanie nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych czynności, a ewentualny rumień czy nadwrażliwość skóry bardzo szybko znika. Usuwanie starych warstw naskórka stymuluje szybsze powstawanie nowego, co sprawia, że skóra wygląda świeżo i młodo.

Dodatkowo odblokowuje i czyści zatkane pory skórne, w których gromadzą się zanieczyszczenia. To główny powód, dla którego jest to tak skuteczna metoda w walce z trądzikiem i wypryskami. Poprawa w wyglądzie skóry jest praktycznie natychmiastowa. Utrzymanie tego efektu może wymagać wielokrotnego powtarzania mikrodermabrazji, aż do momentu całkowitego ustąpienia objawów. Zabieg jest również wskazany dla skóry właściwej. Dzięki bombardowaniu powierzchni naskórka przez mikroelementy poprawia się krążenie krwi w dolnych warstwach cery, a to powoduje lepsze wchłanianie i rozprowadzanie składników odżywczych. Sam peeling dotyczy jedynie wierzchniego naskórka i nie przenika do właściwej skóry, stąd nie ma ryzyka wystąpienia blizn czy przebarwień. Rodzaj mikrodermabrazji diamentowej jest szczególnie polecany do cery wrażliwej i alergicznej. Głowica urządzenia wysyła strumień małych drobinek diamentowych, które trąc, delikatnie usuwają naskórek. Przed zdecydowaniem się na zabieg, warto zapoznać się z rodzajem urządzenia, którym dysponuje lekarz.

Peeling mechaniczny

Często zdarza się, że peeling jest przeprowadzany za pomocą diamentu syntetycznego lub zupełnie innym kruszcem, który nie spowoduje tak dobrych rezultatów. Peeling mechaniczny jest dobrym wyborem nie tylko w przypadku chorób i problemów skórnych, ale również na co dzień. Dzięki niemu skóra wygląda bardziej świeżo, jest oczyszczona i delikatna. Procedurze mogą poddawać się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wspaniałe efekty zabiegu będą takie same.

Efekty mikrodermabrazji
4.6 (91.43%) 7 vote[s]