Jeżeli chcesz kochać świat, zbawiać go i karmić, to wspaniale. Lecz najpierw pokochaj i nakarm siebie. – Stuart Wilde

Zabiegi, które skutecznie pomagają pozbyć się problemów z nadmiernym wypadaniem włosów

Zabiegi, które skutecznie pomagają pozbyć się problemów z nadmiernym wypadaniem włosów

Wypadanie włosów to naturalne zjawisko. Życie każdego włosa składa się z trzech konkretnych cykli, gdzie końcowym stadium jest faza spoczynku, po której dochodzi do wypadnięcia włosa. Jeśli jednak na jego miejscu nie pojawia się nowy, wówczas dochodzi do stopniowego przerzedzania się owłosienia skóry głowy. W momencie zaobserwowania u siebie zwiększającej się ilości wypadających włosów oraz coraz mniej odrastających, powinniśmy się tym zaniepokoić i podjąć odpowiednie kroki. W przypadku niewyjaśnionej przyczyny wypadania włosów, warto udać się do trychologa w celu uzyskania specjalistycznej diagnozy.

Główne przyczyny wypadania włosów oraz dostępne terapie powstrzymujące proces łysienia

Chociaż przyczyn wypadania włosów jest wiele, to z całą pewnością nasilać problem mogą choroby skóry głowy i włosów, stres, przemęczenie, niedobory witamin i mikroelementów, zaburzenia hormonalne, niedokrwistość, ciąża, uwarunkowania genetyczne.
Chociaż obecnie mamy dostęp do wielu skutecznych metod radzenia sobie z nadmiernym wpadaniem włosów, to ich skuteczność zależy od właściwie postawionej diagnozy, czyli znalezienia prawdziwej przyczyny powstałego problemu. Leczenie samych objawów ma się nijak do uzyskania długotrwałych i satysfakcjonujących efektów. Nie trzeba przecież rozwodzić się nad tym, że łysienie nie jest tylko defektem estetycznym, ale przede wszystkim jest to schorzenie wymagające intensywnej terapii. Tylko wczesna interwencja i podjęcie odpowiednich działań są w stanie pozwolić na uzyskanie szybkich i zadowalających rezultatów. Jeśli więc komuś zależy na zatrzymaniu jak największej ilości włosów na skórze głowy, to nie ma co zwlekać z wizytą u trychologa.

trycholog gdansk - wypadanie wlosow

Warto też wiedzieć, że stosowanie pojedynczych metod terapeutycznych może dać wymierne efekty, ponieważ na satysfakcjonujące efekty można liczyć dopiero po zastosowaniu terapii łączonej, która uwzględnia w swoim programie zabiegi odżywcze, leczenie farmakologiczne, indywidualnie dobraną suplementację oraz preparaty zewnętrzne typu szampony i wcierki, stosowane bezpośrednio na skórę głowy.

Jakie zabiegi warto wziąć pod uwagę w przypadku wypadania włosów?

Z całą pewnością godna polecenia jest karboksyterapia skóry głowy na łysienie. Jest to metoda, dzięki której można skutecznie wzmocnić i zregenerować cebulki włosowe, a ponadto zapobiec dalszej utracie cennych kosmyków. Karboksyterapia skóry głowy polega na podskórnym lub śródskórnym podaniu dwutlenku węgla za pomocą cieniutkiej igły. Dzięki temu dochodzi do silnego rozszerzenia naczyń krwionośnych, co zwiększa z kolei przepływ krwi. Zabieg ten powoduje wzrost macierzy i aktywuje mieszki włosowe.

W leczeniu łysienia stosuje się również osocze bogatopłytkowe. Zaletą tego typu zabiegu jest to, że powstaje on na bazie naszych komórek, ponieważ koncentrat bogatopłytkowy przygotowuje się z krwi pacjenta. Lekarz pobiera krew w gabinecie, a następnie wsadza próbówkę do specjalnego urządzenia w celu odwirowania krwi. Metoda wykorzystująca osocze przyczynia się do poprawienia wzrostu włosów, zmniejszenia objawów łysienia oraz zahamowania wypadania włosów. Jak wygląda tego typu zabieg?  Za pomocą iniekcji w leczoną okolicę podaje się koncentrat własnych aktywnych płytek krwi w niezbyt dużej objętości osocza. Takie osocze bogatopłytkowe jest źródłem komórek i czynników wzrostu, które stymulują komórki do samoodnowy. Co jest jedną z największych zalet tego typu zabiegów? Otóż osoby borykające się z wypadaniem włosów mogą liczyć na szybkie i długotrwałe efekty. Dodatkowo metoda ta jest bezpieczna, a cenny preparat pozyskuje się z krwi pacjenta, więc nie trzeba obawiać się wystąpienia reakcji alergicznej.

Oceń artykuł