Jeżeli chcesz kochać świat, zbawiać go i karmić, to wspaniale. Lecz najpierw pokochaj i nakarm siebie. – Stuart Wilde

Wybierz odpowiednią dla siebie metodę depilacji. Przeczytaj ten artykuł.

Jak do każdego zagadnienia, do kwestii depilacji warto podejść bardzo rozważnie. Jeśli do tego, wydaje się, trywialnego tematu podejdziemy poważnie, okaże się, że jesteśmy w stanie zaoszczędzić sobie całą masę czasu, jeszcze więcej pieniędzy, a przede wszystkim rozczarowania i frustracji spowodowanej przez nieudane testy kolejnych metod usuwania zbędnego owłosienia.

Na rynku jest w czym wybierać. Mamy do dyspozycji golenie tradycyjną maszynką, kremy do depilacji, depilatory, woski i cukrowanie, depilacja laserowa oraz całą paletę innych metod. W wyborze wydawałoby się tej właściwej, kierujemy się kilkoma czynnikami. Ceną, skutecznością i trwałością depilacji.

Zobacz też: Depilacja laserowa Vectus Gdańsk

Jest również faktor, o którym wspomina się zaciskając zęby. Mianowicie chodzi o faktor bólowy. Nikt nie ukrywa, że depilacja depilatorem, czy woskiem nie jest ani trochę procedurą przyjemną. Choć niektórzy mają wyższy próg bólu od innych, lepiej nie przekonywać się na własnej skórze, jaką wrażliwością cechujemy się my sami. I tak, jak mówi się, że do bólu można się przyzwyczaić, i staje się on w naszym poczuciu coraz mniejszy, to nikt nie zastanawia się nad faktem tego, że nadmierna ilość bodźców bólowych może prowadzić do częściowego upośledzenia układu nerwowego. Dlatego obserwujemy owo zjawisko, że z zabiegu na zabieg „mniej boli”. Nie jest, to jednak dla naszego organizmu całkowicie zdrowe.

Jeśli chodzi o faktor cenowy, koszt depilacji waha się od 20 zł na miesiąc do nawet 120 zł – za jedną partię ciała. Najwyższe ceny cyklicznie obejmują najnowszy, czyli depilację cukrem. Mniej bolesna, naturalna i niegenerująca powstawania zjawiska wrastających włosków jest na pewno atrakcyjną metodą. Jednak każdego nie stać na comiesięczne wydepilowanie całego ciała właśnie w taki sposób. Łatwo zauważyć, że w tym przypadku comiesięcznie w gabinecie zostawialibyśmy kilkaset złotych. Przeprowadzenie samemu cukrowania jest niezwykle trudne. I w większości przypadków wygląda, jak „czarna magia”, która wymaga jakiejś tajemnej wiedzy, czy co najmniej kursu do osiągnięcia zamierzonych efektów (gładkiej skóry). Depilator to koszt jednorazowy — około 300,400 zł — jednak tu prawdziwą zmorą jest zapalenie mieszków włosowych i nagminne stany zapalne spowodowane wrastającymi włoskami. Jeśli chodzi o cenę bardzo dobrze wypada tutaj depilacja laserem. Koszt całej serii zabiegów – czyli pozbycia się włosków na stałej z właściwej okolicy – to około 1000 – 1200 zł. Ceny oczywiście wahają się w zależności od wybranej przez nas technologii depilacji. Np. starszej generacji laser Light Sheer, wymaga od 5 do 10 zabiegów, dla zakończenia kuracji. Natomiast już laser Vectus, jedynie 4. Stąd możemy liczyć się z sumarycznie dużą rozbieżnością cenową.

Również skuteczność depilacji laserowej w znacznej mierze przewyższa pozostałe metody. Mówimy tu bowiem o gładkiej skórze mierzonej w latach, a nie w dniach lub tygodniach. Warto zapoznać się z dostępnymi na rynku technologiami depilacji laserowej.

Wybierz odpowiednią dla siebie metodę depilacji. Przeczytaj ten artykuł.
5 (100%) 1 vote[s]