Jeżeli chcesz kochać świat, zbawiać go i karmić, to wspaniale. Lecz najpierw pokochaj i nakarm siebie. – Stuart Wilde

Jak usunąć żylaki?

Jak usunąć żylaki?

 

Na żylaki cierpi obecnie aż 70% osób, które ukończyły 70 rok życia. Wylicza się, iż problem ten dotyczy przede wszystkim kobiet i w Polsce uskarża się na nie nawet co trzecia z nich.

Sprawdź także: Co to są żylaki?

Żylaki powstają przede wszystkim poprzez nieodpowiedni tryb życia: praca stale siedząca bądź stale stojąca, noszenie wysokich obcasów czy zbyt obcisłej bielizny, ale również wahania hormonalne (na przykład w czasie ciąży czy menopauzy) są czynnikami, które mogą pogłębiać ich powstawanie. Co więcej, udowodniono, że na żylaki ciepią częściej osoby, w których w rodzinie ktoś wcześniej borykał się już z tym problemem.

Przez lata jedyną, skuteczną metodą, która pozwalała pozbyć się tej choroby była operacja chirurgiczna. Dzisiaj takie leczenie żylaków nie jest jednak wskazane z wielu względów. Przede wszystkim pacjent musi być hospitalizowany a zabieg z użyciem skalpela prowadzi do dyskomfortu fizycznego. Co więcej, na nogach zawsze pozostają niekorzystne blizny.

Obecnie najskuteczniejszym sposobem jest laserowe leczenie żylaków.

Medycy zachwalają ją przede wszystkim dlatego, że jest to metoda nieinwazyjna. Pacjent nie musi być hospitalizowany a już następnego dnia powraca do swojej codziennej aktywności. Co ważne, po zabiegu nie pozostają żadne blizny, dzięki czemu każdy może cieszyć się pięknym wyglądem nóg.

Wspomagająco można używać również opasek uciskowych oraz dostępnych nawet bez recepty maści czy kremów, które pozwalają na zwężenie żył. Sposoby te jednak nigdy nie zapewnią pozbycia się problemu a jedynie niwelują ten problem i hamują rozwój choroby.

Jak usunąć żylaki?
5 (100%) 1 vote