Jeżeli chcesz kochać świat, zbawiać go i karmić, to wspaniale. Lecz najpierw pokochaj i nakarm siebie. – Stuart Wilde

ABC depilacji laserowej

Czym jest depilacja laserowa i na czym polega jej zabieg? Depilacja laserowa – efekty działania.

Usuwanie włosów laserem to metoda usuwania niepożądanego owłosienia z ciała przy pomocy wiązki światła lasera, która wnika głęboko w strukturę skóry i niszczy w ten sposób cebulki włosów oraz ich korzenie. Rodzaj energii, którą wytwarza laser zostaje pochłonięta przez barwnik włosa czyli melaninę, co w efekcie skutkuje uwęgleniem komórek macierzystych włosa. Aby osiągnąć efekt, z którego będziemy zadowoleni koniecznym jest dobranie odpowiedniej mocy lasera oraz czasu trwania jego impulsu. Dobór tych rzeczy jest uwarunkowany od indywidualnych potrzeb ponieważ każda skóra oraz porastające ją włosy są inne. Depilacja laserowa, ile zabiegów jest konieczne dla trwałości zabiegu?Zabieg należy systematycznie powtarzać w odstępach po 4 do 6 tygodni, stanowi to warunek konieczny w drodze po idealnie gładką skórę. Poddawanie się kolejnym sesjom jest potrzebne ze względu na to, że laser działa jedynie na włosy będące w fazie wzrostu.

Jak wygląda zabieg jakim jest usuwanie owłosienia laserem?

Najpierw konieczna jest konsultacja ze specjalistą w tej dziedzinie. Kosmetolog odpowiedzialny jest za przeprowadzenie wywiadu z pacjentem oraz za ogólną ocenę stan jego skóry oraz włosów. To właśnie dzięki pozyskanym w tym procesie informacjom będzie możliwy odpowiedni dobór parametrów lasera. Jeśli nie istnieją żadne przeciwwskazania dla depilacji laserowej u pacjenta, to wykonuje się na jego skórze próbę laserową. Czy depilacja laserowa boli? Otóż nie! Metoda, w której używa się lasera Vectus nie naraża pacjenta na ból. Oparzenia po depilacji laserowej wykonywanej laserem Vectus mogą wystąpić, ale zdarza się to niezwykle rzadko i tylko wtedy gdy pacjent nie stosuje się do uwag lekarza.

Jakie warunki należy spełnić aby możliwym było przeprowadzenie zabiegu jakim jest trwała depilacja?

Depilacja laserowa, jak się przygotować do zabiegu i jakie warunki trzeba spełnić? Otóż jest ich kilka. Najważniejszym z nich jest to aby osoba poddająca się zabiegowi przynajmniej na miesiąc przed nim nie wystawiała swojej skóry na działanie promieni słonecznych. Skóra, na której ma zostać przeprowadzona depilacja laserem musi być nawilżona i elastyczna. Tydzień przez planowaną wizytą u kosmetyczki należy wstrzymać się od używania kremów depilujących. Na miesiąc przed zabiegiem nie wolno używać kremów oraz maści zawierających witaminy A i C, a także izotretynoinę, retinol oraz kwasy owocowe. Jest to gwarancją osiągnięcia pożądanych efektów dla zabiegu jakim jest depilacja laserowa. Cena zabiegu waha się od 100 do 800 złotych, w zależności od okolic ciała, które chcemy wydepilować.

Jak zachowuje się skóra po przeprowadzonym zabiegu? Depilacja laserowa, opinie osób, które skorzystały jednogłośnie polecają ten zabieg.

Depilacja (więcej o niej w tutaj: http://vectusgdynia.pl/kobiety/) laserowa Vectus w Gdyni, skutki uboczne, które mogą wystąpić po zabiegu. Wśród nich jest obrzęk depilowanego miejsca oraz jego zaczerwienienie jest zupełnie naturalnym skutkiem zabiegu i nie należy się nim martwić. Takie objawy znikają po kilku godzinach. Po zabiegu koniecznym jest delikatne obchodzenie się ze skórą, nie wolno stosować na niej mydła, spirytusu, niektórych toników ani antyperspirantów. Fragmentów ciała, które zostały poddane depilacji nie można opalać przynajmniej przez dwa tygodnie.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Jako przeciwwskazania do depilacji laserowej wymienić można kwestie takie jak:

 • depilacja laserowa w ciąży;
 • używanie przed zabiegiem kremów z retinolem;
 • świeża opalenizna;
 • bielactwo;
 • łuszczyca;
 • przyjmowanie niektórych ziół;
 • skóra ze skłonnością do tworzenia się przebarwień;
 • stosowanie leków o działaniu przeciwzakrzepowym;
 • padaczka;
 • depilacja skóry woskiem lub depilatorem przez zabiegiem;
 • peeling;
 • infekcje skóry;
 • bliznowiec;
 • niedawno przeprowadzone zabiegi chirurgiczne.

Więcej informacji na stronie Clinica Cosmetologica

Oceń artykuł